Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Poligonā Ķīvītes šķiroto atkritumu savākšanas laukumā privātpersonas var bez maksas nodot sašķirotus atkritumus,tai… https://t.co/W5PWMrAp4J 2019-11-12
Liepājas RAS DzivoZalak
Aicinām izmantot atjaunojamo enerģiju zaļu un ilgtspējīgu ideju īstenošanai! https://t.co/muZt6at7bF https://t.co/aoDtiAlklD 2019-11-12
Liepājas RAS DzivoZalak
Jau trešo gadu SIA “Liepājas RAS” ir saņēmis VARAM novērtējumu “Par videi draudzīgu pārvietošanās veidu veicināšanu… https://t.co/1qLb5QIKuy 2019-11-12

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Kāpēc jāšķiro atkritumi?

 

Šķirojot atkritumus, var samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas. To, ka šķirot atkritumus sanāk ietaupīt, var pārliecināties ikviens personiski. Iepriekš sašķirotus atkritumus (stiklu, plastmasu, metālu, papīru) ikviena privātpersona bez maksas var atvest uz poligonu „Ķīvītes” un SIA „Eko Kurzeme”.

 

Atkritumu šķirošana tiek veikta, lai samazinātu to atkritumu daudzumu, kas tiek apglabāti atkritumu poligonā.

 

Atdalot iepakojumu no pārējiem atkritumiem, mēs samazinām iepakojuma daudzumu. Iepakojuma pārstrāde taupa enerģiju un citus dabas resursus.

 

Šķirotie atkritumi kļūst par otrreizējām izejvielām, no kurām var atkārtoti saražot jaunas – tādas pašas vai citas preces.

 

 

 

Kādus atkritumu veidus poligonā „Ķīvītes” pieņem bez maksas?

 

Informāciju ar šķiroto atkritumu savākšanas laukumu skatīt šeit.

 

 

Kādēļ par atkritumu nodošanu poligonā ir jāmaksā, un kādēļ dažādu atkritumu veidu cenas atšķiras?

 

Poligons ir nodokļu maksātājs, kas par apglabātajiem atkritumiem maksā gan pievienotās vērtības nodokli (PVN), gan dabas resursu nodokli. Dabas resursu nodokļi dažādām atkritumu grupām atšķiras- kādam tas ir lielāks, kādam mazāks. Vēl cenu ietekmē arī poligona uzturēšanas izdevumi, bet tie veido mazāko daļu no cenas, ko maksājam par atkritumu nodošanu.

 

 

 

Kur likt šķirotos atkritumus, ja dzīvoju daudzdzīvokļu mājā?

 

Mikrorajonu iekšpagalmos ir atrodami dažādu krāsu konteineri, kas paredzēti šķirotajiem atkritumiem.  Ja mājas konteineru laukumā nav uzstādīti atsevišķi konteineri šķirotajiem atkritumiem, aicinām savas mājas apsaimniekotāju informēt par vēlmi šķirot atkritumus un mudināt uzstādīt šķirošanas konteinerus! Šķirošanas konteineru uzstādīšana un tukšošana ir bez maksas.

 

 

 

Kā saprast, kurā konteinerā kādus atkritumus likt?

 

Uz visiem šķirošanai paredzētajiem konteineriem ir paskaidrojošas uzlīmes , ar norādēm, kādus atkritumus tur drīkst ievietot. Izlasiet rūpīgi!

 

 

Ko drīkst, un ko nedrīkst ievietot plastmasas šķirošanai paredzētajos konteineros?

 

DRĪKST mest: plastmasas dzērienu pudeles (saplacinātas), tīrus polietilēna maisiņus.

 

NEDRĪKST mest: eļļas pudeles, jogurta, krējuma un margarīna trauciņus, rotaļlietas, saimniecības preces, sadzīves priekšmetus, plastmasas lentas.

 

 

 

Kur lai lieku būvgružus, kas palikuši pēc mājas remonta?

 

Būvgružus, azbestu saturošus materiālus un lielgabarīta atkritumus var nodot arī poligonā „Ķīvītes”. Ar cenrādi var iepazīties šeit

 

 

Ko darīt, ja sakrājies liels daudzums atkritumu, bet nav sava transporta, ar ko tos izvest?

 

Cilvēkiem, kuriem nav sava personiskā transporta līdzekļa, lai nogādātu atkritumus poligonā, iesakām sazināties ar savu namu apsaimniekotāju vai atkritumu operatoru, kas apkalpo teritoriju, kurā atrodas jūsu īpašums.

 

 

Vai kopā ar būvgružiem var nodot arī vecas šīfera plāksnes?

 

Šīferis ir azbestu saturošs materiāls, kas rada kaitīgu ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, un poligonam tas jāapglabā īpaši drošos apstākļos. Tādēļ, nekādā gadījumā nejauciet šīferi kopā ar citiem būvgružiem, bet atšķirojiet to atsevišķi. Poligonā "Ķīvītes" azbestu saturošus atkritumus pieņem iepakotus.

 

 

Ko iesākt ar videi kaitīgām vecajām baterijām?

 

Izlietotās baterijas pieder pie videi kaitīgajiem atkritumiem, un tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Latvijas likumdošana paredz, ka tirgotājam, kurš tirgo baterijas, ir bez maksas jānodrošina izlietoto bateriju pieņemšana no patērētāja, tāpēc meklējiet izlietoto bateriju savākšanas konteinerus bateriju tirgošanas vietās.

 

Īpaši konteineri – kartona kastītes izlietotajām baterijām ir uzstādītas, piemēram, veikalos Maxima, Drogas, Rimi, Statoil degvielas uzpildes stacijās, kā arī sadzīves preču un elektropreču tirgošanas vietās.

Drukāt