Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Šodien aicinam uz “Zaļo ideju Re!Strāde” praktiski izglītojošu vides izglītības pasākumiem ar dažādām aktivitātēm u… https://t.co/cgAg6vMEOA 2019-09-05
Liepājas RAS DzivoZalak
Tāda lūk mums Muzeju nakts 2019! Paldies apmeklētājiem :) https://t.co/SVMwlrnovu 2019-07-05
Liepājas RAS DzivoZalak
RT @100gkulturas: Kā Latvijas kultūrvieta pieteikts arī Nenovērtēto lietu muzejs Liepājas pusē. Tas atkritumu poligonā “Ķīvītes” darbojas k… 2019-07-05

Lielai talkai jāmainās

 

Arī Liepājas pusē aprīļa pēdējā sestdienā pulcējās talkotāji, lai jau 11. gadu Lielās talkas ietvaros sakoptu un labiekārtotu tuvējo apkārtni.

 

Līdz otrdienai, 7. maijam, Liepājas reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) SIA “Liepājas RAS” apsaimniekotajā poligonā “Ķīvītes” ir nogādātas 150 tonnas Lielajā talkā savākto atkritumu.

 

RAAC pārstāvji novērojuši, ka ik gadu samazinās ne tikai talkotāju skaits, bet arī  Lielās talkas laikā savākto atkritumu daudzums Liepājas pilsētā un atkritumu apsaimniekošanas reģionā kopumā. Talkas dalībnieki pēdējos gados arvien vairāk šo kampaņu izmanto, lai labiekārtotu teritorijas, stādītu kokus un veiktu citus sezonai atbilstošus darbus.

 

Arī RAAC veiktā ekspresaptauja Lielās talkas izskaņā apliecina, ka tikai 20,9% respondentu talkas dienā vāca atkritumus. Lielākā daļa respondentu – 31,3% labiekārtoja teritorijas un īpašumus. Savukārt, pārējie respondenti savās atbildēs norādīja, ka netalkoja, atpūtās vai strādāja savās darba vietās.

 

“Pastāvēs, kas mainīsies. Lielā talka ir devusi ierosmi ilgtspējīgām idejām un to realizācijai, kas nav vienas dienas kampaņa, bet gan atstāj savu ieguldījumu ne tikai nākošam gadam, bet arī nākošām paaudzēm”, secina Liepājas RAS komanda, un, piekrītot Lielās talkas organizatoru aicinājumam aktualizēt piesārņojuma samazināšanas un atkritumu neradīšanas jautājumus, arī turpmāk izglītos sabiedrību ar mērķi mainīt iedzīvotāju paradumus un rīcību.

 

Atgādinām, ka atkritumu poligonā “Ķīvītes” visa gada garumā šķirotie atkritumi no privātpersonām tiek pieņemti bez maksas, tajā skaitā zaļie dārza atkritumi. Savukārt, talkas atkritumi tiek pieņemti saskaņā ar esošo cenrādi, nepiemērojot atlaides.

 

Tādēļ aicinām ikvienu iedzīvotāju sakopt un labiekārtot savu īpašumu un teritorijas ne tikai Lielās talkas dienā, bet arī pastāvīgi ikdienā. Kā arī kampaņveidīgo darbu vietā pievērsties dažādu labo, ilgtspējīgo darbu veikšanai, kā piemēram, palīdzēt vientuļam vecam cilvēkam saskaldīt malku vai sakopt dārzu, vai arī savā pašvaldībā izveidot jaunu pastaigu maršrutu.

 

Savukārt, atpūšoties dabā, neaizmirst savus radītos atkritumus nogādāt līdz atkritumu konteineram (#KoAtnesiToAiznes),  bet dodoties pastaigās, pa ceļam savākt pamanītos atkritumus (#Plogging(jogging + picking up litter)). Tad atkritumu savākšanas talkas turpmāk vairs nebūs nepieciešamas.

 

Sagatavoja:

Poligona tehnoloģisko sistēmu inženiere

Liene Jākobsone

liene@liepajasras.lv

26732288

10.05.2019

Lielai talkai jāmainās
Drukāt