Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
RT @RietumuRadio: Dabas aizsardzības pārvalde nedēļas nogalē visā Latvijā rīkos Putnu dienu pasākumus. Vides ziņas 14:30 https://t.co/txkWJ… 2018-04-04
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
Gatavojamies! https://t.co/0m3iD2npJ4 2018-04-04
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
21.martā noslēdzās radošo darbu konkurss reģiona PII audzēkņiem “Mana iela šodien un pēc 18 gadiem”:… https://t.co/cpbQm1lXkQ 2018-04-04

Šķiroto atkritumu savākšanas laukums poligonā "Ķīvītes"

 

Poligons "Ķīvītes" Liepājas reģiona iedzīvotājiem piedāvā izmantot labiekārtotu Dalīto atkritumu savākšanas laukumu, uz kuru privātpersonas bez maksas var atvest sķirotus atkritumus.

 

Mēs pieņemam papīru, kartonu, plastmasas pudeles, citu plastmasu, pudeļu un logu stiklu, metālu , sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, elektroiekārtas un elektropreces, vieglo automobīļu riepas (4 gab. kalendārajā gadā), tekstilu, zaļos jeb dārzu un parku atkritumus.

 

Vairāk informācijas par šķiroto atkritumu savākšanas laukuma darbības principiem un izmantošanas noteikumiem, skatiet pielikumā. Uzziņas pa tālr: +371 634 59097, +371 26446698 vai e-pastu: ilze@liepajasras.lv

 

Šķiroto atkritumu savākšanas sistēma domāta lai dalīti savāktu dažādu veidu atkritumus. Visus atkritumus izmetot kopējā sadzīves atkritumu konteinerā, ir stipri apgrūtināta atkritumu turpmāka atšķirošana un izmantošana.

 

Sašķirotos atkritumus var vieglāk pāršķirot un pārstrādāt atkarībā no to veidiem. Piemēram, no papīra un kartona pārpalikumiem var izgatavot jaunus papīra un kartona izstrādājumus, no stikla - jaunus stikla izstrādājumus. Apstākļos, kad resursu patēriņš pasaulē pieaug un krājumi izsīkst, aizvien nepieciešamāk ir jauno izstrādājumu ražošanai izmantot jau izmantotas izejvielas.

 

Atkritumu šķirošana un pārstrāde ļauj samazināt atkritumu poligonos noglabāto atkritumu daudzumu un padarīt tīrāku apkārtējo vidi.

Drukāt