Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Neskatoties uz lietaino laiku, ekskursantu un muzeja apmeklētāji bija kuplā skaitā https://t.co/O6NC79l8A7 https://t.co/q0IZkzdPTk 2019-05-30
Liepājas RAS DzivoZalak
Jau trešo gadu Nenovērtēto lietu muzejs gaida Jūs arī #MuzejuDiena #MuzejuNakts https://t.co/xr0hadAaBx 2019-05-13
Liepājas RAS DzivoZalak
Liepājas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA "Liepājas RAS" arī šogad ir sagatavojis nefinanšu ziņo… https://t.co/ScemFzk9Sd 2019-03-25

Noslēdzas vērienīgais projekts „Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstība Liepājas reģionā – poligona Ķīvītes infrastruktūras pilnveidošana”

17.10.2014

Informējam, ka šā gada novembrī  noslēdzas vērienīgais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansētais projekts „Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstība Liepājas reģionāpoligona Ķīvītes infrastruktūras pilnveidošana” (Nr.3DP/3.5.1.2.2./10/IPIA/VIDM/001).  

 

Projekta ietvaros paveikti sekojošie darbi:

 

Esošo energošūnu optimizācija, inerto atkritumu apglabāšanas laukuma I kārtas izbūve un teritorijas sagatavošana II kārtai;

 

infiltrāta savākšanas sistēmas optimizācija, kas ietver infiltrāta attīrīšanas iekārtu jaudas palielināšanu, infiltrāta baseina un saistītās infrastruktūras izbūvi;

 

materiālu un tehnikas novietnes un saistītās infrastruktūras izbūve;

 

piegādeskompaktora iegāde atkritumu blīvēšanai, priekšapstrādes iekārtu un tās apkalpojošās tehnikas iegādekonteineru pārvadāšanas automašīnas konteineru pārvadāšanai poligona teritorijā un lielizmēra konteineru iegāde, pašlaik tiek iepirkti papildu konteineri, arī gāzes savākšanas stacijas, kas tiks pieslēgtas tuvākā laikā, lai nodrošinātu visa gāzes apjoma savākšanu;

 

pakalpojumibūvdarbu inženiertehnisko uzraudzība un autoruzraudzība.

 

Projekts tika īstenots ar mērķi  nodrošināt vides aizsardzības un normatīvo aktu prasībām atbilstošu atkritumu apglabāšanas pakalpojumu sniegšanu reģiona pašvaldībām, kas tiek sasniegts, pilnveidojot esošā reģionālā atkritumu apglabāšanas poligona „Ķīvītes” infrastruktūru, Grobiņas pagastā, Grobiņas novadā.

 

Realizētais projekts sniedz ievērojamu ieguvumu reģionam kopumā, jo tiek nodrošinātas pietiekošas jaudas atkritumu apglabāšanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, būtiski ir uzlabota vides kvalitātes drošībakrasi uzlabojusies biogāzes savākšana un utilizācija.

 

Optimizējot biogāzes savākšanas un utilizācijas sistēmu panākta būtiska “siltumnīcas efekta” samazināšana.

pat veicināta otrreizēji izmantojamo / pārstrādājamo materiālu atdalīšana no kopējās atkritumu plūsmas un nodošana pārstrādei, kas ļauj paildzināt poligona izmantošanas laiku un otrreizējo izejvielu apjoma palielināšanos. Šādā veidā ir panākts Projekta ieguldījums ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai.

 

Projekta īstenošana tika uzsākta 2010.gada nogalē, un izmaksas tika novērtētas 4,3 miljoni latu.  No tām 2,7 miljonus latu finansējuma nodrošina  Kohēzijas fonds, bet atlikušo daļu sedz finansējuma saņēmējs - SIA „Liepājas RAS”.

 

Projektu „SADZĪVES ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANAS SISTĒMAS ATTĪSTĪBA LIEPĀJAS REĢIONĀ – POLIGONA ĶĪVĪTES INFRASTRUKTŪRAS PILNVEIDOŠANA” līdzfinansē Eiropas  Savienība.

 

Finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir SABIEDRĪBA AR IEROBEŽO ATBILDĪBU „LIEPĀJAS RAS”.

 

PROJEKTA ADMINISTRATĪVĀS, FINANŠU UN TEHNISKĀS VADĪBAS UZRAUDZĪBU NODROŠINA LR VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA.

 

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Noslēdzas vērienīgais projekts „Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstība Liepājas reģionā – poligona Ķīvītes infrastruktūras pilnveidošana”
Drukāt