Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
Esam lepni par sasniegto šogad - #Ilgtspēja ZELTS! Paldies darbiniekiem, un noteikti pie šī neapstāsimies, mums ir… https://t.co/kmBTToppKB 2018-06-15
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
Liepājas RAS Ilgtspējas pārskats par 2017.gadu: https://t.co/omW45zAMOW https://t.co/B1ddEqgTpM 2018-05-28
Dzīvo zaļāk! DzivoZalak
Lielā Talka 2018 ir noslēgusies: https://t.co/2kPdHs60CY https://t.co/i9chGyk0DL 2018-05-28

“Liepājas RAS” aicina iedzīvotājus informēt par atkritumu apsaimniekošanā nepieciešamiem uzlabojumiem

 
Ceturtdien, 26. janvārī, notika Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izveidotās Konsultatīvās darba grupas otrā sanāksme, kurā pārrunāja aktuālo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Liepājā, tostarp izsludināto konkursu līdzfinansējuma piešķiršanai sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei. 
 
"Aicinām iedzīvotājus informēt "Liepājas RAS" par situācijām, kur klientam un atkritumu apsaimniekotājam neizdodas rast risinājumu, kā arī runāt ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem – līdz šim visas neskaidrības un problēmas kopīgiem spēkiem esam atrisinājuši," stāsta Liepājas reģiona atkritumu apsaimniekošanas centra SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols
 
Iedzīvotāji aicināti vērsties pie saviem pakalpojumu sniedzējiem vai arī "Liepājas RAS", rakstot e-pastu: birojs@liepajasras.lv vai zvanot pa tālruni +371 63459091. 
 
Konsultatīvās darba grupas sanāksmē ceturtdien tika izskatīta iedzīvotāju sūdzība par rēķinu pieaugumu četrās daudzdzīvokļu mājās Liepājā, kurām ir viens kopējs, brīvi pieejams atkritumu savākšanas laukums, bet katru ēku apsaimnieko cits apsaimniekošanas uzņēmums. Klātesot "Liepājas RAS", Liepājas pilsētas domes, lielāko namu apsaimniekošanas uzņēmumu un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvjiem, konkrētā situācija tika pārrunāta un nākamajās dzīvokļu īpašnieku sapulcēs tiks piedāvāti iespējamie risinājumi.
 
Tāpat Konsultatīvā darba grupa pārrunāja atkritumu šķirošanas laukumu izveidi pie daudzdzīvokļu namiem, kā arī sakārtota atkritumu šķirošana kādam autoservisam Liepājā.
 
Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu vadītāji atzinīgi vērtē sadarbību ar Liepājas Pašvaldības policiju to iedzīvotāju apzināšanā, kuri līdz šim vēl nebija noslēguši jaunos līgumus par atkritumu izvešanu, līdz ar to nākamnedēļ gaidāma aktīva līgumu slēgšana. Gada sākumā līgumus par atkritumu apsaimniekošanu joprojām nebija noslēguši 400 klientu, savukārt līdz 26. janvārim to skaits ir samazinājies uz pusi. 
 
"Līdz ar Pašvaldības policijas iesaistīšanos iedzīvotāji ir atkal aktivizējušies un ierodas "Vides pakalpojumu grupas" klientu apkalpošanas centrā, lai noslēgtu jaunus līgumus par atkritumu izvešanu. Katru dienu tiek noslēgti aptuveni desmit jauni līgumi," stāsta "Vides pakalpojumu grupas" izpilddirektore Ramona Pitena. "Kā skaidro cilvēki, viņi nav pamanījuši, ka 1. decembrī mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība, un viņiem atkritumi vairs netiek izvesti."
 
Līdzīga situācija vērojama arī SIA "Eko Kurzeme", kas Liepājā apsaimnieko teritoriju no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai. 
 
Kopš aizvadītā gada 1. decembrī stājās spēkā jaunie līgumi par atkritumu izvešanu, par jaunās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu dzīvē atbildīgais uzņēmums "Liepājas RAS" saņēmis sešas iedzīvotāju sūdzības.
 
Divos gadījumos iedzīvotāji sūdzējušies par atkritumu izvešanas grafika neievērošanu, tāpat saņemtas sūdzības par nesamainītu atkritumu konteineri, nesaņemtu atkritumu izvešanas grafiku un vienošanos par atkritumu šķirošanas pakalpojumu. Janvārī saņemta viena sūdzība, kuras iesniedzējs bija neapmierināts ar pakalpojuma sadārdzināšanos decembrī. 
 
Kopumā, sākot no 2016. gada oktobra, saņemti 38 telefona zvani un divas elektroniskas vēstules. Visi gadījumi attiecas uz Liepājas pilsētu. Visaktīvāk iedzīvotāji zvanīja oktobra nogalē, kad sākās līgumu pārslēgšana ar jaunajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem. 
 
Uzziņa:
Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu un Satversmes tiesas spriedumu, pašvaldībai ir pienākums atkritumu apsaimniekotājus izvēlēties konkursa kārtībā. 2016. gada 7. septembrī tika parakstīti jauni līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Liepājā. Saskaņā ar tiem Liepājā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus atkarībā no cilvēka dzīvesvietas sniedz divi atkritumu apsaimniekotāji. No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam tā ir "Vides pakalpojumu grupa", savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai šo funkciju veic pilnsabiedrība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide".
 
Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošana kļuvusi nedaudz lētāka. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), zonā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam ir 14,39 eiro par vienu kubikmetru, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai - 14,40 eiro par vienu kubikmetru. Iepriekš Liepājā atkritumu apsaimniekošanas cena bija 14,85 eiro, ieskaitot PVN, par vienu kubikmetru.
“Liepājas RAS” aicina iedzīvotājus informēt par atkritumu apsaimniekošanā nepieciešamiem uzlabojumiem
Drukāt