Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Poligonā Ķīvītes šķiroto atkritumu savākšanas laukumā privātpersonas var bez maksas nodot sašķirotus atkritumus,tai… https://t.co/W5PWMrAp4J 2019-11-12
Liepājas RAS DzivoZalak
Aicinām izmantot atjaunojamo enerģiju zaļu un ilgtspējīgu ideju īstenošanai! https://t.co/muZt6at7bF https://t.co/aoDtiAlklD 2019-11-12
Liepājas RAS DzivoZalak
Jau trešo gadu SIA “Liepājas RAS” ir saņēmis VARAM novērtējumu “Par videi draudzīgu pārvietošanās veidu veicināšanu… https://t.co/1qLb5QIKuy 2019-11-12

Apstiprināti jauni SIA “Liepājas RAS” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi

30.07.2018

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome 26. jūlijā apstiprināja jaunus SIA "Liepājas RAS" sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifus, kas stāsies spēkā ar šī gada 1.septembri, un pieaugs par 22,45 %.

 

Iedzīvotājiem tarifa paaugstināšanās rezultātā maksa par atkritumu apsaimniekošanu palielināsies par aptuveni 9,4 - 9,8% vai aptuveni 20 centiem uz vienu iedzīvotāju mēnesī.

 

Atkritumu apsaimniekošanas likuma pārejas noteikumi paredzēja, ka līdz 2017. gada 31. decembrim visiem atkritumu apsaimniekošanas poligoniem jāizstrādā un jāiesniedz SPRK jauni sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projekti.

 

Eiropas Savienības regulas nosaka, ka noglabājamo atkritumu daudzums tuvākajos gados jāsamazina līdz 10 %, tādējādi, lielākais tarifu izmaksu pieaugums ir saistīts ar Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā radušos sadzīves atkritumu priekšapstrādi un to daudzuma samazināšanu apglabāšanai. Pašreiz spēkā esošajā tarifā šādas izmaksas nav iekļautas, kaut arī šo gadu laikā ir izveidota jauna atkritumu šķirošanas infrastruktūra, kas nodrošina apglabājamās atkritumu daļas samazināšanu.

 

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas tarifos gaidāmas arī turpmāk sakarā ar Dabas resursu nodokļa (DRN) pakāpenisku palielināšanu visā valstī. DRN pieaugums ir plānots katru gadu līdz 2020. gadam, kad tas sasniegs EUR 50,00 par tonnu.  DRN mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

 

SPRK izvērtējot SIA “Liepājas RAS” iesniegto tarifu projektu pamatotību, nolēma apstiprināt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu ar dabas resursu nodokli (bez pievienotās vērtības nodokļa) (skatīt tabulā).

 

  Dabas resursu nodokļa likmes saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, EUR/t Sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs, EUR/t Tarifi spēkā šādos laika posmos:
1.1. 35,00 49,25

 

No 2018.gada 1.septembra līdz 2018.gada 31.decembrim.

 

1.2. 43,00 52,29

 

No 2019.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim.

 

1.3. 50,00 54,96

 

No 2020.gada 1.janvāra līdz jauna tarifa spēkā stāšanās brīdim.

 

 

Ar SPRK pieņemto lēmumu Nr.88 varat iepazīties www.vestnesis.lv: šeit

 

Kopsavilkums par SIA „Liepājas RAS” precizēto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu: šeit

 

Publikācija SPRK mājas lapā www.sprk.gov.lv: šeit

 

Lai samazinātu mājsaimniecību izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, “Liepājas RAS” aicina iedzīvotājus izmantot reģionā esošo dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūru.

 

Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā kopumā ir izveidoti 7 šķiroto atkritumu savākšanas laukumi dažādās pilsētās, un aptuveni 400 dalīto atkritumu savākšanas punkti visā reģionā. Sašķiroto atkritumu savākšana un nodošana ir bez maksas.

 

Sagatavoja:

Laima Lapiņa

SIA „Liepājas RAS” jaunākā vides pārvaldības speciāliste

laima@liepajasras.lv, mob. 26590414

Drukāt