Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Jau astoto gadu piedaloties Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta (InCSR) organizētajā Ilgtspējas indeksā… https://t.co/9AqhuCl72u 2020-06-15
Liepājas RAS DzivoZalak
Aicinām reģiona iedzīvotājus aktīvi šķirot un izvēlēties videi draudzīgākus braucamrīkus, piedaloties "Šķiro! Brauc… https://t.co/ncSQ6T22VW 2020-06-09
Liepājas RAS DzivoZalak
Saudzējiet veselību un ievērojat drošības noteikumus, piemēram, demontējot šīferi: https://t.co/kQMu6xf8QM #azbests #kurnodotazbestu 2020-06-09

Zaļie padomi katram jaunā gada mēnesim

Atnākot jaunajam gadam, SIA "Liepājas RAS" aicina iesākt un īstenot kaut mēnesī vienu dabai draudzīgu apņemšanos un ieradumu.

 

 

1. Lieto videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus

Neradi jaunus atkritumus un nepērc ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus! Ar dabīgajiem materiāliem var iztīrīt, nospodrināt un atjaunot gandrīz visu, kas mājsaimniecībā nepieciešams. Plīts virsmu, piemēram, var labi notīrīt ar dzeramās sodas, sāls un karsta ūdens maisījumu.

 

2. Nepērc jaunu - izmanto lietas vēlreiz!

Savu veco apģērbu Tu vari pāršūt, radot jaunas lietas, piemēram, grīdas paklājus, sedziņas, spilvenu dekorus u.c. Nolietoto apģērbu ziedo labdarībai, tā palīdzēsi tiem, kam tas vēl noderēs. Tādējādi samazināsi radīto atkritumu daudzumu un saudzēsi vidi.

 

3. Nelieto plastmasas traukus

Esi apdomīgs un dzīvo zaļi – nelieto vienreizlietojamos plastmasas traukus! Tā tu samazināsi poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu.

 

4. Iesaisties Vislatvijas Lielajā Talkā

Palīdzi Latviju padarīt par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudini draugus rūpēties par vidi sev apkārt. Sāc ar sava nama pagalmu!

 

5.  Nolietotās elektropreces nodod pārstrādei

Veco nolietoto tosteri, fēnu vai ledusskapi nemet sadzīves atkritumu konteinerā, bet labāk nogādā kādā no šķirošanas laukumiem (Liepājā, Ezermalas ielā 11; Grobiņas novada poligonā „Ķīvītes”; Nīcas novada šķirošanas laukumā „Celms”).

 

6. Nekad un nekur nededzini plastmasu

Plastmasai degot, izdalās indīga un kancerogēna viela – dioksīns, kas nelabvēlīgi iedarbojas uz cilvēku aknām, reproduktīvo un imūno sistēmu, kā arī nervu un endokrīno sistēmu. Saudzē vidi, savu un apkārtējo veselību un nededzini plastmasu!

 

FB_IMG_1488395700866.jpg

7. Šķiro metāla atkritumus

Atšķirojot alumīnija un konservu bundžas, tiek  ietaupīti dabas resursi. Pārstrādātu alumīniju izmanto jaunu iesaiņojuma materiālu ražošanā, celtniecībā un transporta jomā. Piemēram, no pārstrādātām 670 alumīnija bundžiņām var izgatavot 1 velosipēdu. Dzīvo zaļi – šķiro metāla atkritumus!

 

8. Šķiro atkritumus katru dienu

Ikdienā šķirojot atkritumus, samazināsi atkritumu daudzumu konteinerā, ietaupīsi dabas resursus, nepiesārņosi apkārtējo vidi, kā arī samazināsi maksu par atkritumu izvešanu. Dzīvo zaļi – šķiro atkritumus! Sāc ar sevi un iesaki citiem!

 

9. Regulāri nodod makulatūru

Savāktais un pārstrādātais papīrs ļauj samazināt koku izciršanu - 1 tonna makulatūras ietaupa vidēji 4 kubikmetrus koksnes. Tas nozīmē, ka tiek saglabāti 12 – 14 pieauguši koki. Turklāt, izmantojot makulatūru, uz katriem 100 kg saražotā papīra tiek ietaupīti aptuveni 800 litru ūdens un līdz 5000 kilovatu elektroenerģijas. Neaizmirsti nodot iekrāto makulatūru!FB_IMG_1486238391694.jpg

10. Izmanto preces, kas ražotas no otrreizēji pārstrādātiem atkritumiem

Otrreizēja pārstrāde samazina atkritumu daudzumu, kas aizņem lielas platības atkritumu poligonos. Pārstrāde samazina nepieciešamo enerģiju jaunu produktu ražošanai un ietaupa dabas resursus, kā piemēram naftas produktus, koku, metālu un citus. Izmantojot otrreizēji pārstrādātas preces, varam  veicināt piesārņojuma samazināšanos un dabas resursu patēriņu.  Latvijā tiek pārstrādātas PET pudeles, metāls, papīrs, automašīnu riepas un citi atkritumi.

 

11.Samazini iepakojuma apjomu

Ejot iepirkties, ņem līdzi savu auduma maisiņu un apsver vajadzību pēc papildus plastmasas maisiņiem un trauciņiem. Pērkot krējumu, no mājām paņem līdzi savu burciņu, biezpienam – trauciņu, bet desu palūdz iesaiņot papīrā nevis plastmasas iepakojumā.

 

12.Taupi savā birojā

Birojā lieto ierīces, kuras var izmantot vairakkārt – pildspalvas ar maināmiem kodoliņiem, uzpildāmos printerus un kopētāja kārtridžus. Papīru apraksti no abām pusēm, bet vislabāk - izvairies no lieku dokumentu drukāšanas, labāk lieto un saskaņo dokumentus elektroniski.004.jpg

Zaļie padomi katram jaunā gada mēnesim
Drukāt