Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk.

Sazinies ar mums!
Liepājas RAS Twiterī!
Liepājas RAS DzivoZalak
Šodien un rīt tiekamies izstādē "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019" 😉 https://t.co/zm2I0rnYA3 2019-03-22
Liepājas RAS DzivoZalak
No 18. marta līdz 24. aprīlim notiek ikgadējā, jau devītā, nolietoto elektroiekārtu vākšanas akcija “Štepseles ceļo… https://t.co/Xqc4HTdgtE 2019-03-19
Liepājas RAS DzivoZalak
@Liepajacilvekam Paldies Jums par vērību, un šo informāciju noteikti nodosim @Grobinasnovads laukuma apsaimniekotāj… https://t.co/HRLPcgWR8i 2019-03-19

Noslēgusies atkritumu šķirošanas akcija - Šķiro! Brauc! Laimē!

 

Ir noslēgusies SIA “Liepājas RAS” aktīvajā riteņbraukšanas sezonā organizētā šķirošanas akcija “Šķiro! Brauc! Laimē!”.

 

Akcijas mērķis bija rosināt reģiona iedzīvotājus aktīvāk šķirot sadzīves atkritumus un izmantot videi draudzīgāku, fiziskai labsajūtai nozīmīgu pārvietošanās alternatīvu, braukt ar velosipēdu.

 

Akcijas uzdevums bija pareizi sašķirot atkritumus, atdalot plastmasu, stiklu un papīru no kopējiem sadzīves atkritumiem, un tos ar velosipēdu vai automašīnu nogādāt “Liepājas RAS” atkritumu poligonā “Ķīvītes”, Grobiņas pagastā.

 

Pareizi sašķirojot un nogādājot atkritumus poligona “Ķīvītes” šķirošanas laukumā, balvā varēja iegūt iespēju visai ģimenei apmeklēt zinātkāres centru Zinoo Liepāja vai atpūtu divām personām LOC Baseins un SPA .

 

Šķirošanas akcijas uzvarētāji, ar kuriem “Liepājas RAS” ikmēneša izlozēs sazinājās personīgi.

 

Šogad tika novērots, ka interese par šķirošanas laukumu ir tikai pieaugusi, un palielinājies to reģiona iedzīvotāju skaits, kas ierodas poligonā “Ķīvītes”, lai atbrīvotos no sašķirotajiem atkritumiem. Tas liecina par to, ka iedzīvotāju ikdienā un apziņā atkritumu šķirošana, savu un otrreizēji izmantojamu resursu taupīšana ir nozīmīgs ieguvums.

 

Ieguvumi no atkritumu šķirošanas

  • Ietaupām resursus, kas nepieciešami jaunu materiālu izgatavošanai.
  • Samazinām apglabājamo atkritumu daudzumu, lai noglabātu atkritumu poligonā tikai to, ko tiešām vairs nav iespējams izmantot savādāk.
  • Saudzējam un rūpējamies par tuvāko apkārtni un vidi mums apkārt, jo atkritumiem nonākot vidē, tie var apdraudēt gan mūsu, gan vides veselību.
  • Samazinām savus atkritumu apsaimniekošanas izdevumus, jo par sašķiroto atkritumu savākšanu nav atsevišķi jāmaksā, bet izlietotais iepakojums, kas arī lielākoties ir sadzīves atkritumi aizņem daudz vietas.

 

Vēlamies atgādināt, ka sadzīves atkritumu poligonā "Ķīvītes" ir pieejams labiekārtots šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, uz kuru privātpersonas bez maksas var atvest dažāda veida šķirotus atkritumus. Mēs pieņemam papīru, kartonu, plastmasas pudeles, citu plastmasu, pudeļu un logu stiklu, metālu, bīstamos atkritumus, elektropreces, tekstilu, zaļos jeb dārzu un parku atkritumus.

 

Sagatavoja:

Laima Lapiņa

SIA „Liepājas RAS”

Vides pārvaldības jaunākā speciāliste
Mob. +371 265 90 414
Laima@liepajasras.lv

Noslēgusies atkritumu šķirošanas akcija - Šķiro! Brauc! Laimē!
Drukāt