Liepājas RAS uzsāk aprites ekonomikas principu īstenošanu

Attēlā L.Jākobsone un diskusijas vadītāja. Abas atrodas teltī, ar skatītājiem. Fonā plakāti ar informāciju par projektu.

9.oktobrī  reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA “Liepājas RAS” piedalījās aprites ekonomikas veicināšanas pasākumā TESLA LAB REPAIR CAFE mantu apmaiņa un labošana, kas norisinājās biedrības “Radi Vidi Pats” iekoptajā Kopienas dārzā, Liepājā.

Pasākumā bija iespēja saņemt informāciju par mantu labošanas un apmaiņas centriem citur Eiropā, veikt mantu apmaiņu, konsultēties ar apģērbu un elektroiekārtu labošanas meistariem, piedalīties diskusijā par to, vai Liepājā ir nepieciešams šāds mantu apmaiņas centrs.

Pasākuma ietvaros Liepājas RAS vides inženiere Liene Jākobsone prezentēja jauno poligonā “Ķīvītes” izveidoto mantu labošanas un apmaiņas centru, kas ir pirmais šāda veida centrs atkritumu poligonos Latvijā.

Šajā, Grobiņas pagastā esošajā, mantu apmaiņas centrā no iedzīvotājiem pieņem dažādus sadzīvē noderīgus priekšmetus, traukus, grozus, bērnu preces un instrumentus, kas ir labā, lietošanai derīgā stāvoklī.

Savukārt, diskusijas laikā L. Jākobsone uzsvēra aprites ekonomikas nozīmi, aicinot iedzīvotājus ne tikai šķirot atkritumus, bet arī sadzīves priekšmetus lietot atkārtoti, salabot vai nodot lietošanai citiem, tādējādi pagarinot preču dzīves ciklu.

Foto: Kristers Reinis, 2021

Dalība TESLA LAB REPAIR CAFE ir pasākums, kurā piedaloties “Liepājas RAS” uzsāk ne tikai aprites ekonomikas principu īstenošanu poligonā un sabiedrībā kopumā, bet arī virziens, lai nodrošinātu ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu Liepājas pilsētā un reģionā.

Pasākumu īstenoja Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Latvijas Atkritumu saimniecības asociāciju, Liepājas pašvaldību, SIA “Liepājas RAS” un biedrību “Radi Vidi Pats” starpreģionu sadarbības programmas “Interreg Europe” projekta “OptiWaMag: Atkritumu apsaimniekošanas optimizācija pilsētu teritorijās un mājsaimniecībās” ietvaros. “TESLA LAB” pilotprojekts ir atsevišķa projekta “OptiWaMag” aktivitāte, kas tiek īstenota Latvijā no 2021.gada septembra līdz 2022.gada janvārim ar mērķi veicināt t.sk. atjaunošanas centru izveidi un aprites ekonomikas 3R principu (Reuse, Recycle, Repair) ieviešanu vides aizsardzības politikā.

Video: Kristers Reinis, Midius
Projekta logo. OptiWaMag un European Union European Regional Development Fund.

Dalies