Noslēgusies nolietoto elektropreču vākšanas akcija „Štepseles ceļojums 2015”. Suminām uzvarētājus

Noslēgusies SIA „Liepājas RAS” rīkotā ikgadējā nolietoto elektropreču vākšanas akcija „Štepseles ceļojums”, kurā šogad piedalījušās sešas komandas no dažādām Liepājas reģiona skolām- Kapsēdes pamatskolas, Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas, Nīcas vidusskolas, Dzērves pamatskolas, Pampāļu pamatskolas un Vaiņodes vidusskolas.

Šā gada uzvarētāji, kas iegūst naudas balvas 300, 200 un 100 EUR apmērā ir attiecīgi: Aizputes novada Dzērves pamatskolas Eko padomes komanda, Saldus novada Pampāļu pamatskolas skolēnu komanda, un „Štepseles ceļojuma” vairākkārtēji laureāti- Vaiņodes vidusskolas Skolēnu dome. 

Akcijas norises laiks, kā ik gadu, bija no 1. līdz 30.aprīlim, taču saistībā ar valsts svētkiem, tika nedaudz pagarināts. Kā ik gadu uzdevums bija savākt pēc iespējas vairāk nolietoto elektropreču, par kurām tika aprēķināti punkti, kurus summējot tika noteikti uzvarētāji.  

„Štepseles ceļojuma” mērķis ir nemainīgs: ar darbiem rādīt jauniešiem, ka savu mūžu nokalpojušas lietas var nebūt vienkārši atkritumi, bet atkārtoti izmantojami resursi, kas nevis nonāk kopējā atkritumu plūsmā, bet gan tiek pārstrādāti un izmantoti jaunu lietu ražošanā. Visas akcijas laikā savāktās lietas tiks izmantotas tieši šādā veidā- taupot resursus un nevajadzīgi nepiesārņojot vidi.

Dalies