Varēs šķirot atkritumus arī Karostā un Ziemeļu priekšpilsētā

19.07.2012

SIA „Liepājas RAS” sadarbībā ar Liepājas pilsētas Domi jūlijā un augustā Karostas un Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem piedāvās papildu iespēju šķirot atkritumus.

Jūnijā šķirošanas konteineri tika izvietoti Jaunliepājā un Zaļās birzs mikrorajonos, kur iedzīvotāji vairāk kā mēnesi ļoti rūpīgi šķiroja papīru, plastmasu un stiklu. Lai noskaidrotu pārējos pilsētas mikrorajonus, kuros visvairāk nepieciešams izvietot publiski pieejamus atkritumu šķirošanas konteinerus, jūnija sākumā tika veikta iedzīvotāju aptauja Liepājas pilsētas domes mājas lapā www.liepaja.lv. Aptaujā visvairāk tika balsots par Karostas un Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajoniem, tāpēc tieši šajos rajonos arī vasaras otrā pusē tiks izvietoti SIA „Liepājas RAS” konteineri.

Karostā konteiners atradīsies Ģ.Baloža ielā 17 (3. autobusa galapunktā), savukārt, Ziemeļu priekšpilsētā – Krūmu ielā aiz veikala „Supernetto”. Šajos lielizmēra atkritumu konteineros iedzīvotāji varēs izmest sašķirotus stikla, papīra un plastmasas atkritums.

Uz konteineriem būs piestiprināta informācija ar paskaidrojumu, kādus atkritumus kādas krāsas konteinerā drīkst izmest. Plastmasai paredzētajā konteinerā drīkst mest ne tikai dzērienu plastmasas jeb PET pudeles, bet arī šampūna, mazgāšanas līdzekļu  un citas līdzīgas plastmasas pudeles. Pirms izmešanas pudeles ieteicams saplacināt, lai tās aizņem mazāk vietas un konteiners nepildītos tik ātri. Papīra konteinerā drīkst mest grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, kartona kastes, sulu un piena pakas. Savukārt, stiklam paredzētajā konteinerā jāmet tikai stikla pudeles un burkas, tajā nedrīkst mest porcelāna un stikla traukus, spoguļus, spuldzes un logu stiklu. Šķirošanas konteineros drīkst mest tikai tīru iepakojumu bez pārtikas produktu atliekām. Nav nepieciešams iepakojumu mazgāt ar trauku mazgāšanas līdzekli, pietiks, ja to rūpīgi izskalosiet ar ūdeni.

Šie atkritumu konteineri būs papildu iespēja šķirot atkritumus, turklāt bez maksas. Iespēju šķirot atkritumus pie daudzdzīvokļu mājām Liepājā jau nodrošina atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi SIA „Eko Kurzeme” un SIA „Nordia”.

Šķirotos atkritumus iedzīvotāji var bez maksas nodot arī:

·         cieto sadzīves atkritumu poligonā „Ķīvītes”, Grobiņas pagastā;

·         SIA „Eko Kurzeme” šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas ielā 11;

·         SIA „Nordia” atkritumu šķirošanas laukumā „Celms”, kas atrodas Nīcas pagastā.

Dalies