Nenovērtēto Lietu muzejs viesojās Liepājā

17. maijā Liepājā tika aizvadīta “Europe Direct” rīkotais informatīvi izglītojošais pasākums par vides saudzēšanu, pareizu atkritumu apsaimniekošanušķirošanu un otrreizējo pārstrādi Liepājā un tās apkārtnē.

Šā pasākuma ietvaros pirmo reizi visā pastāvēšanas laikā, poligonuĶīvītes“, atstāja arī mūsu Nenovērtēto lietu muzejs jeb interesantākie eksponāti. Savā veidā tie kalpoja par apliecinājumu pašai atkritumu šķirošanas idejai: Mēs šķirojam, un, lūk, ko atrodam!

Vairāku stundu garumā, klātesošajiem bija iespēja uzzināt noderīgu informāciju par mūsu ikdienā saražoto atkritumu kaitējumu videi, kāds iepakojums ir saudzīgāks dabai un ikviens var efektīvāk organizēt savu atkritumu apsaimniekošanu.

Tāpat bija ispēja izmēģināt braucienā liepājnieku ražotos “Blue Shock Bike” elektrovelosipēdus, uzzināt praktisku un teorētisku ar šo zaļo transportlīdzekli saistītu informāciju.

Norisinājās arī zibakcija, kas izpaudās visām personām vienlaicīgi ar kāju sapresējot plastmasas 5L bunduli, tādējādi radot lielu troksni un pievēršot uzmanību notiekošajam. tika parādīts, ka pirms dažu izejvielu izmešanas atkritumu konteineros,tos būtu nepieciešams sapresēt, lai samazinātu vidē nonākušo atkritumu masu, arī vēlāk tos izmetot katram paredzētajā, īpaši atzīmētajā, atkritumu urnā

Dalies