Rudens sezonā privātpersonām zaļos atkritumus ir iespēja nodot bez maksas

  Klāt rudens, un aktualizējies jautājums, kur likt dārzu un parku atkritumus.

SIA „Liepājas RAS” šajā sakarā informē, ka atkritumu poligonā „Ķīvītes” Grobiņas novadā, privātpersonas zaļos atkritumus  (koku lapas, zarus, zāli, dārzeņus un kritušos augļus) var nodot bez maksas. Bet īpaši Liepājas iedzīvotājiem, lai  atkritumi, kas radušies pēc rudens dārza darbiem nebūtu jāved līdz Grobiņai, mēs sadarbībā ar uzņēmumu „Eko Kurzeme” piedāvājam tos bez maksas nodot šķirošanas laukumā Ezermalas ielā 11, Liepājā.

Savukārt,  juridiskās personas zaļos atkritumus poligonā var nodot, samaksājot tikai Dabas resursu nodokli – 7,00 Ls par tonnu. Pēc šādiem nosacījumiem lapas un zarus poligonā “Ķīvītes” pieņems līdz šī gada beigām. Poligons ir atvērts katru darba dienu no 8:00 līdz 19:00, sestdienās un svētdienās no 9:00 līdz 14:00. Dispečera tālrunis 63459097.

Aicinām liepājniekus būt atsaucīgiem, jo zaļie atkritumi ir būtiska sastāvdaļa biogāzes ražošanas procesā. Atgādinām, ka, kopš poligonā „Ķīvītes” uzsākta biogāzes ieguve, uzņēmums saražojis jau vairāk nekā 9 miljonus kubikmetru gāzes, kas tiek pārstrādāta elektroenerģijā, tādējādi dodot ieguldījumu Latvijas enerģētiskās neatkarības stiprināšanā.

Informējam, ka arī šogad atkritumu apsaimniekotājs SIA “Eko Kurzeme” Liepājas un Grobiņas privātmāju īpašniekiem piedāvā iegādāties maisus zaļajiem atkritumiem. Zaļo atkritumu maiss ir marķēts polietilēna maiss brūnā krāsā. Maisa tilpums 60 litri, cena 0,49 Ls (ar PVN) par katru maisu. Maisus var iegādāties „Eko Kurzeme” klientu apkalpošanas centrā Liepājā, Ezermalas ielā 11 vai, iepriekš piesakot, iespējama arī maisa piegāde atkritumu izvešanas dienā. Maisus iepriekš var pieteikt pa tālruni 63407315 vai rakstot uz e-pastu: info@ekokurzeme.lv. Bet, ja zaļie atkritumi ir vairāk nekā ietilpst maisā, tad ir iespēja pieteikt transporta pakalpojumus. „Eko Kurzeme” par šādu pakalpojumu Liepājas pilsētā prasa 3,00 Ls par transporta izdevumiem un 0,50 Ls par katru savākto kubikmetru. Izvešana iepriekš jāpiesaka pa tālr. 63407315.

Dalies