Liepājas pašvaldības iestādēs tiek plānots ieviest atkritumu šķirošanu

09.03.2012.

Ceturtdien, 8. martā Liepājas pilsētas attīstības komiteja nolēma konceptuāli atbalstīt SIA „Liepājas RAS” piedāvāto ideju par atkritumu dalītās vākšanas ieviešanu Liepājas pilsētas pašvaldības iestādēs. 

Lai Liepājas iedzīvotājiem būtu iespēja sašķirot savus atkritumus, SIA „Liepājas RAS” plāno pašvaldības iestādēs, tostarp arī pilsētas skolās un bērnudārzos, ieviest  atkritumu dalītās vākšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka iestādēs būs pieejami konteineri tādu atkritumu šķirošanai, kā plastmasa, stikls, metāls un papīrs. Tas ļautu no kopējās sadzīves atkritumu plūsmas atdalīt pēc iespējas vairāk otrreizēji pārstrādājamo materiālu, tādējādi samazinot gan dabas resursu patēriņu, gan noglabājamo atkritumu teritorijas. Turklāt, dalītās atkritumu vākšanas sistēmu liek  ieviest arī likumdošanas prasības.

Projekta ideja paredz ne tikai pašvaldības iestāžu telpās izvietot šķirošanas konteinerus, bet arī veikt sabiedrības izglītošanas pasākumus. Lai pilsētā ieviestu pilnīgu atkritumu šķirošanu, ir nepieciešams ilgs laiks, vajadzīgi ne tikai pamatīgi finanšu ieguldījumi, bet arī jāiegulda liels darbs sabiedrības informēšanā un pārliecināšanā par šķirošanas nozīmīgumu. Kā zināms, citās Eiropas valstīs ir bijuši vajadzīgi vismaz 20 gadu, lai sasniegtu labus rezultātus šajā nozarē.

Ja pilsētas pašvaldība maijā atbalstīs „Liepājas RAS” sagatavoto pilotprojektu, tad sagaidāms, ka jau septembrī pilsētas skolu un dažādu pašvaldības iestāžu telpās atradīsies konteineri atkritumu šķirošanai. Uzņēmums aicina šo ideju pārņemt un ieviest arī citās pašvaldībās

Dalies