
Projekta „Pārstrādājamo atkritumu šķirošanas punktu infrastruktūras izveide Liepājas pilsētas pašvaldības iestādēs” ietvaros SIA „Liepājas RAS” uzstādīja 180 jaunus atkritumu šķirošanas punktus. Katrā punktā izvietoti trīs atkritumu konteineri jeb grozi papīra, plastmasas un stikla atkritumu šķirošanai. Lai būtu skaidrība, ko katrā grozā drīkst mest, līdzās atrodas informatīvs plakāts ar norādēm un skrejlapas, kuras var noplēst un paņemt līdzi. Šķirošanas komplekti atrodas Liepājas skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, sociālās mājās, bibliotēkās, muzejos, pašvaldības policijā un pilsētas domē. Pilsētas pašvaldības iestādēs komplektu iegādi apmaksāja Liepājas pilsētas dome, taču arī uzņēmējiem ir iespēja iegādāties konteineru komplektus. Viena komplekta cena sastāda 38,68 Ls bez PVN. Komplektā ietilpst 3 atkritumu grozi, 30 atkritumu maisi, 3 plakāti un 50 informatīvas lapiņas.
Viens no pozitīvajiem piemēriem, kur atkritumu šķirošana rada prieku, ir Liepājas 15. vidusskola. Skolā šķiro gan bērni, gan skolotāji un nevienam nav apgrūtinājums savus atkritumus aiznest līdz krāsainajiem konteineriem.
2012. gada augustā mācību iestādē tika uzstādīti 7 atkritumu šķirošanas komplekti, kas izvietoti skolas gaiteņos. Šādi šķirošanas punkti uzstādīti arī Grobiņas, Priekules, Aizputes, Pāvilostas, Vaiņodes un Durbes novados.
Atkritumu dalīto vākšanu pilsētā nodrošina atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, kuri šķirošanas konteinerus izvieto māju pagalmos. Taču, lai cilvēkiem šķirošanu padarītu ērtāku un pieejamāku, „Liepājas RAS” piedāvā šķirošanas grozus, kas paredzēti izvietošanai tieši telpās, jeb vietās, kur atkritumi tiek radīti. Kad grozi ir pilni, sašķirotos atkritumus atliek tikai iznest uz pagalmā esošajiem dalītajiem konteineriem. Atkritumu šķirošana ļauj ietaupīt gan neatjaunojamos dabas resursus, kā nafta, no kuras ražo plastmasas izstrādājumus, gan atjaunojamos resursus, piemēram kokmateriālus, no kuriem tiek ražoti papīra izstrādājumi. Jo vairāk atkritumus atšķiros un pārstrādās, jo mazāk būs jātērē dabas resursus un enerģiju jaunu produktu ražošanai, kā arī tiks samazināti atkritumu kalni izgāztuvēs. Katram atkritumu veidam nonākot vidē ir atšķirīgs to sadalīšanās laiks, piemēram papīra salvete sadalās jau 3 nedēļu laikā, taču, lai stikla pudele dabiski sadalītos, nepieciešams vismaz miljons gadu.