Forums par atkritumu šķirošanas konteineriem pašvaldības iestādēs

Forums notika 21.02.2014., Liepājas pilsētas izglītības pārvaldē,  un tajā piedalījās:

1. Izglītības iestāžu pārstāvji;                                                                                             

2. Pašvaldības iestāžu pārstāvji;

3. Atkritumu operatori „Nordia”, „Eko Kurzeme”;

4. Liepājas pilsētas domes pārstāve;

5. SIA „Liepājas RAS” pārstāvji.

Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālākie šķirošanas jautājumi, uz kuriem atbildēja gan atkritumu operatori, gan poligona pārstāvji. Galvenais tikšanās mērķis bija pieredzes apmaiņa, lai saprastu, kāpēc citām izglītības iestādēm ir izdevies veiksmīgi ieviest šķirošanas sistēmu, bet  citām ne. Šī bija izdevīga iespēja satikties visām iesaistītajām pusēm kopā un izrunāt jebkādas problēmas, kā arī dalīties ar savas pārstāvētās iestādes līdzšinējo pieredzi. Tikšanās laikā tika secināts, ka pārsvarā problēmas netiek risinātas komunikācijas trūkuma dēļ, tāpēc tika rosināts, lai par jekuru jautājumu sazinās ar savas pārstāvētās iestādes atkritumu operatoru vai ar poligona apsaimniekotājiem. Kā uzsvēra „Liepājas RAS” pārstāvis I. Laivenieks: „Ikviena problēma ir jārisina, jo konteineri ir iegādāti ar mērķi veicināt un attīstīt škirošanas procesu. Atceramies, ka tādējādi maksājam mazāk par izvesto atkritumu daudzumu, jo par šķirotajiem atkritumiem nav jāmaksā”.

Atkritumu operatori atzina, ka laika gaitā šķirošanas process ir uzlabojies un samazinās citu atkritumu veidu piejaukumi. Cilvēki kļūst arvien apzinīgāki un veiksmīgi tas tiek attīstīts jau bērnudārzos un skolās.

Liepājas pilsētas domes vides speciāliste piekrita, ka galvenā problēma ir komunikācija – piezvanīt, noskaidrot, pajautāt, ja kas neskaidrs. Kopumā iestādes šķiro labi, bet ir pāris vietas, kur konteineri ir iegādāti, bet nav izvietoti un šķirošanas process nav aizsācies.

Pateicamies ikvienam Liepājas pašvaldības iestādes pārstāvim par piedalīšanos un atgādinām, ka sadarbība tiek turpināta!

 

Forums tiek pētīts un analizēts Life+ projekta „Plastic Zero” ietvaros

Dalies