Noslēdzies NORD PLUS projekts “Efektīvas konsultāciju metodes atkritumu apsaimniekošanā”

2017. gada augusta nogalē noslēdzās NORD PLUS finansētais projekts, kurā divu gadu garumā reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA “Liepājas RAS” kopā ar  starptautiskiem partneriem izzināja, pētīja un apkopoja efektīvākās metodes komunikācijai ar konkrētām mērķgrupām  par atkritumu apsaimniekošanu, vienkopus apkopojot labākās pašmāju un starptautiskās pieredzes, informatīvos materiālus, vadlīnijas, video, animācijas un spēles u.c.

Projekta vadošais partneris bija SYKLI Somijas vides izglītības skola (SYKLI Environmental School of Finland) (www.sykli.fi).

Projektā, kopā ar “Liepājas RAS” sadarbojās arī Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija un Tartu Vides izglītības centrs (Tartu Environmental Education Centre) (www.tartuloodusmaja.ee).

Projekta mērķis –  uzlabot atkritumu radītāju šķirošanas prasmes un zināšanas, lai cilvēkus motivētu pareizi atdalīt atkritumus un sagatavot tos turpmākai pārstrādei jau to rašanās avotā.

Mērķa pamatojums ir Eiropas Savienības atkritumu apsaimniekošanas politika, kas aicina novērst atkritumu rašanos  un pārstrādāt atkritumus. Taču prakse pierāda, ka trūkst efektīvu  un visaptverošu konsultāciju par atkritumu saimniecības pakalpojumiem, pārstrādes iespējām un nepieciešamību šķirot atkritumus.

Precīzas atkritumu apsaimniekošanas informācijas saņemšana ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, lai cilvēki sāktu šķirot atkritumus un darītu to pareizi. Šādas konsultācijas nepieciešamas ne tikai privātajam un publiskajam sektoram, bet arī ikvienā mājsaimniecībā.

Projekta rezultātā:

1.       Izveidota starptautiska e-mācību  platforma, kurā iespējams iepazīties un apgūt efektīvākās informēšanas un konsultāciju metodes;

2.       Apkopota  labākā prakse atkritumu apsaimniekošanas atpazīstamības veidošanā un konsultāciju sniegšanā;

3.       Konsultāciju metodes aprobētas praksē.

Dalies