“Liepājas RAS” saņem Zaļās izcilības balvu

6.12.2019

5.decembrī, Liepājas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA “Liepājas RAS” saņēma Valsts vides dienesta apbalvojumu “Zaļās izcilības balva”.  Uzņēmums šo apbalvojumu saņēma nominācijā A kategorijas piesārņojošās darbības operatori.

“Liepājas RAS” misija un galvenā prioritāte ir rūpēties par apkārtējās vides ilgtspējīgu saglabāšanu, proti, veikt atkritumu apsaimniekošanas darbības un nodrošināt tādu apkārtējo vidi, lai tā būtu pieejama arī nākamajām paaudzēm, kāda tā ir mums. Tas tiek nodrošināts ne tikai ar obligāto likumdošanas prasību izpildi, regulāriem vides monitoringiem, bet arī ar jebkāda piesārņojuma novēršanu un sadarbību ar vides aizsardzības institūcijām, un savlaicīgu uzskaites datu iesniegšanu. Uzņēmumam svarīga ir arī dažādu pasākumu un ideju realizācija, kas veicina videi draudzīgu un atbildīgu domāšanas un paradumu maiņu gan uzņēmuma darbinieku vidū, gan arī apkārtējā sabiedrībā.

Uzņēmuma darba vidē īstenotas izglītojošas akcijas un pasākumi, vides resursu taupīšana, atkārtoti izmantoti materiāli, no kuriem tiek izgatavotas Nenovērtēto lietu muzeja mēbeles, puķu statīvi, svētku rotājumi, grāmatu un rotaļlietu apmaiņas iespējas – tas viss kļuvis par uzņēmuma identitāti.

Nemainīgi augsto uzņēmuma darbības līmeni vides jomā apliecina arī ikgadējā brīvprātīgā audita dati, kas tiek iesniegti Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta organizētajā Ilgtspējas indeksā. Arī šie eksperti vides jomu šogad novērtējuši kā izcilu.

Zaļās izcilības balva tiek piešķirta uzņēmumiem, kuri visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumu kopumu ietekmes uz vidi samazināšanai. Šī apbalvojuma saņemšanai VVD ir izstrādājis vērtēšanas kritērijus un novērtējis dažādus piesārņojošo darbību veicējus. VVD pateicību vides aizsardzības jomā saņem uzņēmumi, kas izpildījuši šos kritērijus vismaz 80% apmērā. 

Šogad apbalvojumu saņēma 16 uzņēmumi un 3 pašvaldības. Valsts vides dienests to pasniedz jau piekto gadu pēc kārtas piecās nominācijās.*

*http://www.vvd.gov.lv/jaunumi/2019/12/valsts-vides-dienesta-zalas-izcilibas-balvu-2019-sanemusi-16-uznemumi-?id=1107

Dalies