Noslēgusies nolietoto elektropreču vākšanas akcija „Štepseles ceļojums 2016”. Sveicam uzvarētājus.

Tonnām nolietotu elektropreču ieradušās „Liepājas RAS” poligonā „Ķīvītes” no skolām, kas šajā gadā atsaucās akcijai „Štepseles ceļojums”. Noskaidroti arī akcijas uzvarētāji, un tie ir Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas skolēni, kas akcijā piedalās pirmo gadu, kam seko ik gadu aktīvā Vaiņodes vidusskola, kā arī Grobiņas sākumskolas skolēni. Šīs skolas iegūst „Liepājas RAS” sarūpētās naudas balvas 300, 200 un 100 EUR apmērā.

Akcijas norises laiks, bija no 15. februāra līdz 15.aprīlim, pēc tam „štepseles” ceļoja uz poligonu „Ķīvītes”, tika skaitīti un rēķināti punkti. Kā ik gadu uzdevums bija savākt pēc iespējas vairāk nolietoto elektropreču.

Šogad akcijā kopumā piedalījās deviņas Liepājas reģiona skolas. Bez jau nosauktajiem uzvarētājiem, tās bija- Nīcas novada Rudes pamatskola, Grobiņas ģimnāzija, Liepājas 15.vidusskola, Liepājas 6.vidusskola, Priekules un Kapsēdes vidusskolu komandas.

„Štepseles ceļojuma” mērķis ir nemainīgs: ar darbiem rādīt jauniešiem, ka savu mūžu nokalpojušas lietas var nebūt vienkārši atkritumi, bet atkārtoti izmantojami resursi, kas nevis nonāk kopējā atkritumu plūsmā, bet gan tiek pārstrādāti un izmantoti jaunu lietu ražošanā. Visas akcijas laikā savāktās lietas tiks izmantotas tieši šādā veidā- taupot resursus un nevajadzīgi nepiesārņojot vidi.

Dalies