Noslēgusies akcija “Štepseles ceļojums 2017”

Ir noskaidroti akcijas „Štepseles ceļojums” uzvarētāji:

✓ Pirmo vietu un naudas balvu 300 EUR ieguvusi Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola

Otrās vietas ieguvēji un naudas balvas 200 EUR saņēmēji ir Sikšņu pamatskola

Trešo vietu ar naudas balvu 100 EUR šogad ieguva Dzērves pamatskola.

Nolietoto elektrisko un elektronisko atkritumu vākšanas akciju “Štepseles Ceļojums” rīko SIA Liepājas RAS. Akcijas mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk nolietoto sadzīves elektrotehniku – televizorus, datorus, ledusskapjus, mobilos telefonus utt., lai tie tiktu pareizi apsaimniekoti.

Akcija tika organizēta jau septīto gadu, un līdz šim ir savākti vairāk nekā 10 000 elektropreču vienību.

Šogad akcijas norisinājās no 2017. gada 20. februāra līdz 22. aprīlim – Lielās talkas dienai. Akcijas laikā tika savāktas 3673 vienības dažādu elektrisko un elektronisko atkritumu. Visvairāk tika savākti televizori 345 vienības, mobilie telefoni 272 vienības un monitori 203 vienības. Par to kādi interesanti atradumi būs nokļuvuši līdz poligonam “Ķīvītes”, to uzzināsim tikai pēc tam, kad viss būs savākts un nogādāts poligonā.

Akcijā piedalījās 15 izglītības iestādes no visa Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona – Blīdenes pamatskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, Dzērves pamatskola, Jaunmuižas pamatskola, Liepājas A. Puškina 2. vidusskola, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš”, Lutriņu mazpulks, Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola, Nīkrāces pamatskola, Pampāļu pamatskola, Remtes pamatskola, Rudes pamatskola-840 Otaņķu mazpulks, Saldus vidusskola,Sikšņu pamatskola, Vaiņodes vidusskola.

Paldies visiem, kas piedalījās šogad. Ir savākts ļoti liels daudzums nolietoto elektrisko un elektronisko atkritumu.  Īpaši liels paldies Liepājas A. Puškina 2. vidusskolai, kas akcijā iesaistījuši 68 skolēnus!

Savukārt, savāktās štepseles turpinās savu ceļojumu uz pārstrādes vietām un pārtaps jaunā veidolā un dzīvos jaunu dzīvi.

Sagatavoja:

Laima Lapiņa

SIA „Liepājas RAS” jaunākā vides pārvaldības speciāliste

laima@liepajasras.lv, tel. 26590414

Dalies