Uzsākts meistarklašu cikls “Dosim lietām otro dzīvi!”

Turpinot aktivitātes, kas saistītas ar zaļo domāšanu un resursu efektīvu izmantošanu, Liepājas Valsts tehnikums kopā ar Liepājas RAS aicina interesentus apmeklēt bezmaksas meistarklašu ciklu “Dosim lietām otro dzīvi!”.

Uz pirmo meistarklasi “Džempera otrā dzīve” aicināts ikviens interesents, kas vēlas iepriecināt savu mājdzīvnieku vai gluži otrādi – iepriecināt kādu patversmes iemītnieku ar jaunu, pašu šūtu guļamvietu. Meistarklasi vadīs tērpu dizainere Dana Maļavkina. Tās ietvaros paredzēts šūt mīļdzīvnieku guļamvietas, izmantojot katra atnestos vai uz vietas pieejamos tekstilizstrādājumus, piemēram, siltu trikotāžas vai adītu džemperi, kas ikdienā vairs neliek valkāts. Iepriekšēja sagatavotība šūšanā nav nepieciešama un aktivitāte ir bezmaksas. Prasmi darboties ar profesionālajām šūšanas mašīnām palīdzēs Liepājas Valsts tehnikuma izglītojamie un vadošie pedagogi šūšanā.

Meistarklase norisināsies ceturtdien, 29. februārī, plkst. 18.00 Liepājas Valsts tehnikumā, Vānes ielā 4, šūšanas darbnīcās.  

Ar katru tekstila vienību, ko varam pārveidot, mēs novēršam tās nonākšanu atkritumos. Atkārtoti izmantojot materiālus, mēs samazinām nepieciešamību pēc jaunu produktu ražošanas un tas ir viens no veidiem kā samazināt savu ietekmi uz vidi,” par meistarklases nozīmīgumu pauž SIA “Liepājas RAS” ārējās komunikācijas speciāliste Liāna Palma.

Savukārt, Liepājas Valsts tehnikuma Ekopadomes vadītāja Kate Jēkabsone uzsver: “Mums ir svarīgi domāt par vidi sev apkārt, ne tikai šķirojot atkritumus, bet samazinot to daudzumu. Šīs meistarklases ir viens no piemēriem, kā no dažādiem materiāliem, kas šķietami vairs nav nepieciešami, var radīt kaut ko jaunu un unikālu.”

Aicinām pieteikties meistarklasei, zvanot uz tālr. 29735843. (Ligita Reimane, LVT vadošais pedagogs tekstila nozarē)

Aktivitāti organizē Liepājas Valsts tehnikuma Ekopadome sadarbībā ar Liepājas RAS.

Meistarklašu cikls sastāvēs no kopumā četrām bezmaksas aktivitātēm, kas aicinās apmeklētājus no esošajiem resursiem izveidot jaunu produktu vai uzlabot esošo, lai samazinātu atkritumu patēriņu, liekot lietā iztēli un radošumu. Plašāka informācija par pārējām meistarklasēm sekos.

Dalies