Azbesta atkritumu pieņemšana

Vēlamies atgādināt, ka azbestu saturoši atkritumi tiek klasificēti kā bīstamie atkritumi. Svarīgi tos ir pareizi apsaimniekot.

Valsts vides dienests arī informē, ka ar azbestu saturošu šīferi nevajadzētu rīkoties vieglprātīgi, jo tas satur azbesta daļiņas, kuras tad, ja ar šo materiālu sāk darboties – mēģina noņemt, šķaidīt, drupināt vai kā citādi mehāniski ietekmēt, – tam sadaloties un nokļūstot plaušas, ir iespēja apdraudēt cilvēka veselību un drošību.

Azbestu saturošos atkritumus uz piemēroto atkritumu apglabāšanas poligonu nogādājot, jāņem vērā, ka prasības pārvadājumiem ir noteiktas Ministru kabineta 2011.gada 19.aprīļa noteikumos Nr.301 “Par azbesta un azbesta izstrādājumu ražošanas radīto vides piesārņojumu un azbesta atkritumu apsaimniekošanu”. Tajos teikts, ka pārvadājot atkritumus, kuri satur azbesta šķiedras vai putekļus, pārvadātājs tos  iesaiņo un pārklāj tā, lai nepieļautu azbesta šķiedru vai putekļu nokļūšanu vidē. Savukārt atkritumu valdītājs nodrošina azbestu saturošu atkritumu (šķiedru vai putekļu) iepakošanu un marķēšanu.

Poligonā “Ķīvītes” azbesta saturošus atkritumus pieņem, kā iepriekš, iepakotus “Big Bag” maisos vai uz paletēm iepakotus transporta plēvē, pirms vešanas noteikti pieteikt klientu apkalpošanas centram pa tālr. +371 26446698

Pielikumi

Dalies