Krāmu kambars

Krāmu kambars jeb mantu apmaiņas centrs 2022.gadā uzsāk aktīvu sezonu Liepājas reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā SIA “Liepājas RAS” atkritumu poligonā Ķīvītes.

Mantu apmaiņas centrā no iedzīvotājiem tiek pieņemti dažādi sadzīvē noderīgi priekšmeti – trauki, grozi, preces bērniem un dažādi instrumenti, kas ir labā, lietošanai derīgā stāvoklī.

Sadzīves priekšmeti, kurus pieņem

Lietas, kas jāņem vērā:

  • Pieņem sadzīves priekšmetus: tīrus, lietošanai derīgus, darba kārtībā, nesabojātus, bez defektiem
  • Liepājas RAS darbinieks izvērtē un apstiprina vai noraida atvestā priekšmeta pieņemšanu Krāmu kambarī
  • Priekšmeti netiek pieņemti BEZ darbinieka uzraudzības
  • Atvestie priekšmeti jāatstāj Kambara iekšpusē
  • Jāaizpilda anketa.
Lietas un preces, kuras nepieņem

Ar šo iniciatīvu Liepājas RAS vēlas vēlreiz uzsvērt aprites ekonomikas nozīmi, aicinot iedzīvotājus ne tikai šķirot atkritumus, bet arī lietot sadzīves priekšmetus atkārtoti, salabot vai nodot lietošanai citiem, tādējādi pagarinot preču dzīves ciklu.

Foto kolāža. Augšējā bildē Krāmu Kambars no ārpuses.
Apakšējās bildēs trauki un rotaļlietas.

Liepājas RAS atkritumu poligonā jau vairākus gadus iedzīvotājiem ir pieejami dažādi aprites ekonomikas veicināšanas līdzekļi, kā piemēram Grāmatu ledusskapji. Tajos ikviens var atrast un paņemt grāmatas vai žurnālus, kas nonākuši poligona šķirošanas laukumā, bet vēl ir derīgi lietošanai. Sākumā tas bija tikai kā eksperiments, lai pārliecinātos, vai tiešām iedzīvotāji būs tam atvērti. Un izrādījās, iedzīvotāji ir pat ļoti atvērti šādām aktivitātēm. Īpaši labi labprāt tiek paņemtas dažādas padomu grāmatas un glancētie žurnāli par zinātni.

2020.gada vasarā paplašinājām lietotu priekšmetu piedāvājumu ar maza mēroga apmaiņas vietu – “Paņem, ja noder!” stūrīti, kurā bija novietoti apmeklētāju atvestie trauki, grozi un citi sadzīvē noderīgi priekšmeti.

Redzot, ka gan atvestajiem, gan paņemtajiem priekšmetiem tiešām notiek aprite, vēlējāmies to vērst plašumā, tāpēc 2021.gadā sākām attīstīt ideju par Krāmu kambari. Nākotnē šo vietu plānots papildināt ar priekšmetu labošanas pakalpojumu.

Pielikumi

Dalies