Notikusi Dienvidkurzemes novada domes sēdē ar SIA “VNiMO Services”

Notiek sēde, cilvēki pulcējas ap galdiem.

Liepājas RAS šodien, 30. martā, piedalījās Dienvidkurzemes novada domes sēdē Robežniekos,  kuras laikā SIA “VNiMo Services” valdes loceklis Mārtiņš Berķis-Bergs iepazīstināja novada domes deputātus un sanākušos iedzīvotājus ar informāciju par izlietoto katalizatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību un tās investoriem LL-resources GmbH. Sēdē attālināti piedalījās arī LL-resources GmbH pārstāvis Marc Gutschy.

Domes deputāti uzdeva jautājumus par katalizatoru rūpnīcas ietekmi uz vidi, vaicāja, kāds būtu labums no šādas rūpnīcas būvniecības, kā arī pauda neizpratni, cik ļoti var uzticēties investoriem, ja viņi nepiedalās klātienē.

Lai arī M. Berķis – Bergs apgalvoja, ka SIA “VNiMO Services” darbībai nevajadzētu radīt nekādas problēmas vietējiem iedzīvotājiem un videi, iecere neguva atbalstu ne no domes, ne no iedzīvotājiem.

SIA “Liepājas RAS” valdes loceklis Normunds Niedols par notikušo sanākšanu: “Šodienas sanāksme parādīja, ka mūsu nomniekam SIA “VNiMo Services SIA” izredzes realizēt šo projektu ir ļoti apšaubāmas. Līgums par nomas tiesībām noslēgts jau gadu, bet jautājumi, kas skar tehnoloģijas, vides aizsardzību, tai skaitā izmešu kontroles jautājumi, nav  atrisināti. “Liepājas RAS” galvenais uzdevums ir rūpēties par apkārtējo vidi, līdz ar to arī mums ir svarīgi, ka nomnieki spēj ievērot šīs prasības.”

Dalies