Ikgadējās medicīnisko atkritumu savākšanas akcijas laikā savākti 2.4kg

Liepājas RAS administrācijas darbinieki šī gada akcijas laikā savās dzīves vietās savākuši 2,400 kg medicīniskos atkritumus, kam beidzies realizācijas termiņš. Informācija par akciju tika izvietota pie ziņojuma dēļiem un izsūtīta e-pastos, kā arī informēts darbinieku iknedēļas sapulcēs.

Savāktos medikamentus darbinieki ievietoja šķirošanas skapī, kas atrodas Liepājas RAS administrācijas ēkā, speciāli tam paredzētā atvilknē. Kā jaunums, šogad tika lūgts kartona iepakojumu šķirot atsevišķi, kas daļēji arī bija ievērots.

Otra vieta, kur vides pārvaldības galvenā speciāliste izvietoja informāciju par akciju, bija ražošanas daļas palīgtelpas, kur arī novietoja kasti, atstāja informācija pie ziņojuma dēļa un informēja darbiniekus. Diemžēl arī šogad akcija netika atbalstīta un medikamentiem paredzētā kaste palika tukša.

Akcijai beidzoties, savāktie medikamenti tika nosvērti. Jāatzīmē, ka šī akcija notiek ceturto gadu un Liepājas RAS darbinieki zina arī to, ka medikamentus, kam beidzies realizācijas termiņš, ir iespējams nodot aptiekās. Kāds no kolēģiem arī ikdienā painformē, ka ir atnesis medikamentus pēc derīguma termiņa beigām.

Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, šogad ir savākts vairāk par kilogramu. Kopā 4 gadu laikā ir savākts 10,565 kg medikamentu.

Uzziņai:

2015.g.4,82 kg
2016.g.2,025 kg
2017.g.1,32 kg
2018.g.2,400 kg
Kopā10,565 kg
  

Sagatavoja:

Vides pārvaldības galvenā speciāliste Zane Siksna

2018.g. 27.decembrī

Dalies