Liepājas RAS darbinieku labo paradumu mēnesis

Jūniju šogad Liepājas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA Liepājas RAS ir paredzējis, kā savu darbinieku labo paradumu mēnesi. Tā laikā dalīsimies ar saviem paradumiem, ko ikdienā piekopj mūsu kolēģi.

Kā saka –  vislabāk ir rādīt ar savu piemēru!

Pagājušajā gada nogalē aptaujājām savus darbiniekus par to ikdienas paradumiem, kas saistīti ar videi draudzīgām rīcībām. Kolēģi dalījās ar saviem labajiem paradumiem.

  1. Izmantoju iepakojumu, taru atkārtoti – stikla burciņas pašu gatavotam ievārījumam, kartona kastes mazāk vajadzīgu lietu ievietošanai. Apģērbs, kas nav vajadzīgs, bet ir labā stāvoklī, ziedojumu kastēs.
  2. Pārtikas pārpalikumus reizēm atnesu uz darbu kolēģus pacienāt, plānotas un pārdomātas iepirkšanās reizes ar iepirkumu sarakstu, iepērkoties vispirms jautājums sev un bērniem – vai to vajag?
  3. Cenšos mazāk pirkt, vairāk šķirot.
  4. Iepērkos tirgū, ņemam līdzi savu iepakojumu. Paši gatavojam.
  5. Ikdienā piedomāju pie tā, ko un kā pērku. Dodos iepirkties ar sarakstu. Izvēlos produktus bez iepakojuma vai bez plastmasas. Dažādām vienreizlietojamām lietām ir aizvietojumi (maisiņiem, pudelēm, plastmasas kastītēm, šampūniem, dušas želejām, skuvekļiem u.c.). Mācu šķirot draugus un ģimeni.
  6. Zaļo atkritumus (nopļauto zāli, lapas, nogrieztos puķu kātus utml.) nogādājam šķirošanas laukumos.
  7. Baterijas bērni nodod skolā akcijas laikā.
  8. Apģērbus, apavus vedu uz Otro elpu vai uz “Ķīvītēm”, atkarībā no drēbju, apavu kvalitātes.
  9. Elektroiekārtas nodod laukumos.
  10. Lauku mājā šķiroju kompostu, sadzīves atkritumus, stiklu.

89% no Liepājas RAS darbiniekiem šķiro atkritumus. 59% izmanto uzņēmumā pieejamo šķirošanas laukumu, pārējie izmanto cita veida punktus laukumus vai šķirošanas maisus.

Arī darba vietā ikdienā pielietojam dažādus videi draudzīgus paradumus. Piemēram:

Pēc darbinieku iniciatīvas ir radīts Nenovērtēto lietu muzejs, kurā paskatāmas lietas, ko cilvēki ir izmetuši – atkritumus. Bet daudzas no tām vēl ir labā stāvokli un droši vien vēl izmantojamas. Tas ir labs vizuālais piemērs, kas muzeja un poligona apmeklētājiem liek padomāt par saviem paradumiem, un to, ko tie varētu būt izmetuši kādreiz ārā.

Poligona šķirošanas laukumā izveidota speciāli ierīkota lietotu grāmatu otrreizējas izmantošanas veicināšanas vieta – Grāmatu skapis. Jebkurš apmeklētājs šeit var atstāt savas lietotās mantas, savukārt kāds cits apmeklētājs tās paņemt. Darbinieki iesaistās un šajos plauktos atstāj savus izlasītos preses izdevumus vai mantas, kuras nav vairs vajadzīgas, tādējādi dodot tiem vēl vienu apriti.

Administrācijas telpās ir pieejams dalītās vākšanas skapis. Tur ir paredzēta vieta, plastmasas pudelēm, papīra un makulatūras atkritumiem, bīstamajiem atkritumiem -baterijām, spuldzēm un nolietotiem medikamentiem, stikla iepakojamam.

#LRASlaboparadumumēnesis #domazaļidarizaļi

Dalies