Muzeju nakts 2023

Attēlā ilustratīvs koks ar tekstu par aicinājumu uz Muzeju nakti ar nosaukumu Pūralāde laiku lokos 13.maijā 2023.gadā

Pūralādes ir senākās mēbeles cilvēces vēsturē, un savos pirmsākumos tās bija vienīgās, kur uzglabāja mājsaimniecības lietas. Par jaunas meitas turību un gaumi varēja spriest pēc viņas pūralādes greznuma un smaguma.

Pūralādes ceļš var būt tikpat raibs un smags kā pati mēbele. Šodien lietas, apģērbu un austos palagus uzglabājam ne tikai pūralādēs, bet arī skapjos, koferos u.c.

Muzeju naktī aicinām iepazīt pūralādes ceļu, apmeklējot Nenovērtēto lietu muzeju, Krāmu kambaru, piedaloties ekskursijā un veicot uzdevumus.

Ierodoties aicinām ņemt līdzi mājsaimniecības priekšmetus apmaiņai Krāmu kambarā un Nenovērtēto lietu muzeja pūralādes pielocīšanai.

Organizētas ekskursijas plkst. 19.00 un 21.00.

Pasākums: bez maksas.

Uzziņai:

Francijas Kultūras ministrijas iniciētā starptautiskā akcija “Eiropas Muzeju nakts” šogad notiek 13.maijā jau 19. reizi. Muzeju nakts Latvijā pasākumu koordinē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja ICOM Latvija. Atbalsta un piedalās Latvijas muzeji, kultūras un citas institūcijas.
Šogad kā Muzeju nakts2023 tēma Latvijā izvēlēta “Radīšana”, ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu, dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan dažādu prasmju iepazīšanu un apgūšanu.
Radīšanas un atjaunotnes tematika sasaucas ar 18. maija, Starptautiskās Muzeju dienas International Museum Day – ICOM tēmu loku “Muzeji, ilgtspēja un labbūtība / Museums, Sustainability and Wellbeing”. Tēma “Radīšana” tika izvēlēta, arī ņemot vērā, ka 2023. gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu.

Dalies