Aizvadīta pirmā meistarklase no cikla “Dosim lietām otro dzīvi!”

Pagājušās nedēļas izskaņā Liepājas Valsts tehnikuma Ekopadome un Liepājas RAS organizēja meistarklasi “Džempera otrā dzīve”, veltot uzmanību apģērbu atkritumu tēmai un tā otrreizējai pārstrādei.

Pasākums norisinājās 29. februārī Liepājas Valsts tehnikuma šūšanas darbnīcās un tā ietvaros dalībnieki tika aicināti pārveidot savus jau esošus džemperus, kas ikdienā vairs netiek izmantoti, par guļvietām mājdzīvniekiem – gan lielākiem, gan mazākiem. Uz radošo darbošanos tika aicināti cilvēki arī bez iepriekšējas pieredzes šūšanā.

Meistarklasi atklāja SIA „Liepājas RAS” pārstāve Liāna Palma ar izglītojošu ievadlekciju par ātrās modes negatīvo ietekmi uz vidi, tekstila atkritumu šķirošanas nozīmi un iespējām. Klausītāji tika aicināti uz aktīvāku un atbildīgāku rīcību savā ikdienā, domājot par apģērba ilgtspēju. Kā viens no veidiem samazināt tekstila atkritumus, tika minēta iespēja jau esošajam apģērbam piešķirt jaunu funkcionalitāti to pāršujot.

Meistarklasē dalībnieki darbojās radoši – no plašā sagādāto džemperu klāsta tika izvēlēts sev vēlamais, ņemot vērā gan džempera krāsu, gan auduma blīvumu, gan faktūru. Pēcāk sekoja pamata daļas piegriešana no jau gatavas piegriezties, bet gultiņas atzveltne tapa no džemperu piedurknēm. Meistarklasi vadīja apģērbu dizainere Dana Maļavkina un ar praktisku atbalstu un padomiem dalījās arī Liepājas Valsts tehnikuma šūšanas nozares vadošie speciālisti.

Kopumā meistarklasē tika sašūtas 15 dzīvnieku gultiņas un tās vienprātīgi tika nolemts dāvināt dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” iemītniekiem, tādējādi izkopjot ne vien šūšanas prasmes, bet arī veicinot interesi par vides aizsardzību un arī dzīvnieku labturību.

Aktivitātē dalību ņēma arī Liepājs Valsts tehnikuma 1. kursa specialitātes “Tērpu un stila speciālists” jaunietes, kuras bija patiesi gandarītas ar paveikto darbu, norādot, ka vislielākais prieks bija par iespēju apvienot divus svarīgus aspektus – palīdzēt videi un samazināt tekstila atkritumus, kā arī sniegt palīdzību labdarības veidā, iepriecinot bez saimniekiem palikušos dzīvniekus.

Liepājas Valsts tehnikums  jau divu gadu garumā iesaistās Vides izglītības fonda Ekoskolas programmā, pretendējot uz Ekoskolas statusu. Lai saņemtu šo statusu Ekopadome organizē dažādas aktivitātes, saistībā ar vides aizsardzības tēmu, viena no tām – meistarklašu cikls “Dosim lietām otro dzīvi!”, kas top sadarbībā ar Liepājas RAS.

Meistarklašu ciklā “Dosim lietām otro dzīvi!” paredzētas vēl trīs bezmaksas aktivitātes, kuru mērķis ir samazināt tekstila izstrādājumu atkritumu patēriņu, liekot lietā iztēli un radošumu. Nākošā aktivitāte plānota jau aprīļa sākumā un tās tēma būs tekstila apgleznošana, aicinot apmeklētājus nomaskēt neizmazgājamus traipus no apģērba ar speciāli tekstilam paredzētām krāsām.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par gaidāmo meistarklašu laikiem un citām līdzīgām aktivitātēm, apmeklējiet Liepājas Valsts tehnikuma un Liepājas RAS mājaslapas vai sekojiet informācijai sociālajos tīklos.

Dalies