Lietots, bet vēl noderīgs

Liepājas RAS darbiniece stāv pie Krāmu Kambara

22. septembrī SIA “Liepājas RAS”organizē pasākumu  “Lietots, bet vēl noderīgs”, kas norisinās “Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa 2023” ietvaros. Šīs nedēļas mērķis ir veicināt zināšanu apmaiņu, dalīšanos ar labas prakses piemēriem ilgtspējas attīstības veicināšanā atbilstoši ANO mērķiem.

Pasākuma “Lietots, bet vēl noderīgs” ietvaros, tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar mantu apmaiņas punktu “Krāmu kambars”, tādējādi uzzinot par aprites ekonomikas nozīmīgumu, kā mantu lietošanas un iepirkšanās paradumu maiņa var samazināt cilvēku radīto iespaidu uz klimatu. Šīs dienas ietvaros Liepājas RAS organizēs ekskursijas, kuru laikā tiks stāstīts arī par atkritumu apsaimniekošanu, kas notiek ar lietām, kad tās tiek izmestas, kādēļ ir būtiski šķirot atkritumus, kā pašiem dzīvot videi draudzīgāk un taupīt resursus. Kā arī būs iespējams uzzināt kā atkritumu poligons ražo elektrību, iegūst siltumu, kā tiek attīrīts ūdens atkritumu poligonā.

Ekskursijas noslēgumā tiks aplūkots “Nenovērtēto lietu muzejs”, tā ekspozīcijā būs aplūkojamas dažādas interesantas lietas, kuras cilvēki ir izmetuši, bet atkritumu poligona darbinieki paglābuši no iznīcības, lai tās varētu aplūkot arī citi cilvēki.

Pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī pieejamas dažādas izglītojošas spēles, kā arī iespēja pakonsultēties par dažādiem sevi interesējošiem jautājumiem, kas radušies par vides tēmu.

Ekskursiju laiki: 11.00; 15.30; 18.00

Ekskursijas ilgums ir 1 stunda.

Vieta: “Ķīvītes”, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads, LV-3430

Dalība pasākumā ir bezmaksas. Laipni gaidīts jebkurš interesents!

Dalies