Nolietoto elektroiekārtu akcijā skolēniem “Štepseles ceļojums 2019” šogad aktīvākie dalībnieki Durbes novada skolēni

17.05.2019.

Ir noskaidroti akcijas “Štepseles ceļojums 2019” uzvarētāji. Pirmo vietu un naudas balvu 300EUR ieguvusi Andreja Spāģa Dunalkas pamatskola, otro vietu un naudas balvu 200 EUR ieguvusi Remtes pamatskola, trešo vietu un naudas balvu 100EUR šogad ieguva Ata Kronvalda Durbes pamatskola.

Šogad akcija norisinājās no 18.marta līdz 24.aprīlim. Tās laikā tika savāktas 2023 vienības dažādu nolietoto elektroiekārtu. Līdzīgi kā iepriekš arī šogad visvairāk tika savākti televizori 234, mobilie telefoni 121, un elektriskās tējkannas 86.

Foto: Elektroiekārtu izvešana no A.Kronvalda Durbes pamatskolas

2019. gadā akcijā piedalījās 8 izglītības iestādes no visa Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona – Andreja Spāģa Dunalkas pamatskola, Ata Kronvalda Durbes pamatskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, Kapsēdes pamatskola, Krotes Kronvala Ata pamatskola, PII Graudiņš, Remtes pamatskola, Vaiņodes vidusskola.

Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra SIA “Liepājas RAS” organizētā akcija notika jau devīto gadu, un līdz šim ir savākti vairāk kā 15 000 elektropreču vienību.

Šīs akcijas galvenais mērķis bija pievērst skolēnu uzmanību videi kaitīgo preču pareizai un drošai apsaimniekošanai.

Uzdevums savākt pēc iespējas vairāk nevajadzīgo, nolietoto sadzīves elektroiekārtu (ledusskapjus, televizorus, tējkannas, gludekļus, radioaparātus, mobilos telefonus u.c.) neizjauktā veidā un iesaistīt pēc iespējas vairāk skolēnu.Tā dotu šīm lietām pārtapt jaunās precēs, ko atkal var izmantot.

Paldies visiem, kas piedalījās šogad. Pie štepseļu savākšanas tika piedzīvoti gandrīz visi laikapstākļi, paldies, ka bijāt pacietīgi, un uz tikšanos citos Liepājas RAS konkursos!

Sagatavoja:

Laima Lapiņa

SIA „Liepājas RAS” jaunākā vides pārvaldības speciāliste

laima@liepajasras.lv, tel. 26590414

Dalies