Noskaidroti Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona pirmsskolas izglītības iestāžu konkursa “Zaļākā svētku eglīte 2020” uzvarētāji

Svētki

Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA “Liepājas RAS” 2020.gada nogalē organizēja konkursu reģiona pirmsskolas izglītības iestādēm “Zaļākā svētku eglīte 2020”. Konkursa mērķis ir veicināt pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu un darbinieku izpratni par videi draudzīgu un atbildīgu svētku svinēšanu un atkritumu rašanās samazināšanu, jo īpaši svētku laikā.

Konkursam pieteicās 32 pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas no visa Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona. 

Iesniegtie darbi tika vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:

a)      Bērnu iesaiste tapšanā;

b)      Ideja vērsta uz radīto atkritumu samazināšanu;

c)      Inovatīva, ilgtspējīga ideja (zero waste pamatprincipi);

d)      Radošums.

Konkursa balvu – dāvanu karti no Veikala – noliktavas “DEPO” 100 EUR vērtībā – ieguva sešas grupiņas:

            * Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Pīpenīte “J” grupiņa

            * Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Margrietiņa grupiņa “Ķipari”

            * Liepājas Kristīgā pirmsskolas iestāde “Spārītes”

            * Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Saulīte grupiņa “Puķītes”

            * Privātsākumskolas Varavīksne grupiņa “Bitītes”

            * Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestādes Zīlīte grupiņa “Mārītes”

Liepājas RAS Vides izglītības nodarbību par atbildīgu atkritumu apsaimniekošanu, organizēsim, kad būs iespējams, pēc ārkārtas situācijas un ierobežojumu atcelšanas.

Par iegūtajām balvām ar ieguvējiem sazināsimies personīgi.

Mūsu reģiona pirmsskolas izglītības iestādēs strādā apbrīnojami radoši pedagogi un ļoti čakli audzēkņi, kas ir gatavi apgūt dažādas jaunas lietas arī no tā, kas jau ir pieejams, tā samazinot savu radīto atkritumu daudzumu.

Konkursam atsūtītajos darbiņos bija apskatāms plašs izmantoto eglīšu rotājumu un pašu eglīšu klāsts. Katrs bija pūlējies pēc savām prasmēm un izdomas. Darbiņi ir ļoti aizkustinoši, pamācoši un radoši.

Idejas, no balvu ieguvušo grupiņu prezentācijām

1. Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Pīpenīte “J” grupiņa uztaisīja eglīti no tualetes papīra rullīšiem. Eglīte ir liela, tā tika nogādāta Liepājas RAS birojā, kas laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu priecēja darbiniekus.

2. “Ķipari” no  Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Margrietiņa, mācījās par kokiem, ko mēs ziemā dekorējam, ko no tiem var uztaisīt un kā tie aug dabā.

3. Liepājas Kristīgās pirmsskolas iestāde Spārītes kopīgi veidoja Adventes vainagu, kas ir Kūtiņas uzburšana, kur katrs akmentiņš nozīmē dienas skaitu līdz Jēzus dzimšanai. Viņiem bija īsti salmi un salmu maisiņi, kurus arī paši šuva.

4. Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Saulīte grupiņa “Puķītes” taisīja visu egli. Tā bija Pupučegle! No savērtām pupu pākstīm uz aukliņas un dekorēja ar spīdīgiem bumbuļiem no konfekšu papīriem.

5. Privātsākumskolas Varavīksne grupiņa “Bitītes” izmantoja, kas tām jau ir un deva saviem vecajiem krītiņiem otru dzīvi.

6. Grupiņa “Mārītes” no Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestādes Zīlīte ne tikai rūpējās, lai dāvanām būtu mazāk iepakojuma, bet arī pašas aktīvi šķiro un devas uz mežu meklēt zarus, lai no tiem izveidotu eglīti.

Lielu paldies vēlamies teikt visiem audzēkņiem un to pasniedzējiem, Jūs esat izdarījuši lielisku darbu!

Dalies