Noslēdzies konkurss “Štepseles ceļojums komikss”

Noskaidroti 12 labākie Štepseles ceļojuma komiksi. Lielākā aktivitāte konkursā saņemta no sākumskolu audzēkņiem- otrajām un trešajām klasēm. Tā dēļ arī tika mainīts balvu sadalījums un šī kategorija saņēma pusi no balvām.

Galvenā tēma, kas figurēja komiksos, bija nolietotu vai saplīsušu elektroiekārtu nodošana apsaimniekotājam, lai tos varētu pārstrādāt un izmantot jaunām lietām. Konkursa laureāti  balvās iegūst JBL bezvadu austiņas un praktiskas lietas, kas var noderēt ceļojumā.

Visi konkursam iesniegtie darbi apskatāmi SIA Liepājas RAS Facebook lapā: šeit.

“Štepseles ceļojums komikss” balvas ieguva:

Vārds, uzvārdsSkolaKlase
Ēriks OzoliņšLiepājas Katoļu pamatskola2
Marta GulbeLiepājas Katoļu pamatskola2a
Dana GeruļskaAta Kronvalda Durbes pamatskola3
Gabriela Signija GurskaAta Kronvalda Durbes pamatskola3
Marta Estere HartmaneAta Kronvalda Durbes pamatskola3
Ģirts Kristians AnsonsAta Kronvalda Durbes pamatskola3
Ainars PabērzisAta Kronvalda Durbes pamatskola3
Terēze Marija MiltiņaJ.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola4a
Kristīne MazlevskaAta Kronvalda Durbes pamatskola5
Angelika PērkoneJ.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola6a
Annija ĻaudamaOskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola7a
Samanta UsovaAta Kronvalda Durbes pamatskola8
Ar balvu ieguvējiem  sazināsimies personīgi.

“Štepseles ceļojums komikss” ir ilggadējās nolietoto elektropreču vākšanas akcijas skolēniem “Štepseles ceļojums” turpinājums. Šī pasākuma mērķis ir nemainīgs –  pievērst skolēnu uzmanību videi kaitīgo preču- nolietotu elektroiekārtu –  pareizai un drošai apsaimniekošanai.

Pasākuma rezultāti apliecina to, ka vienpadsmit gadu laikā veiktais darbs, izglītojot skolēnus par videi kaitīgo atkritumu pareizu apsaimniekošanu ir bijis vērtīgs. Iesniegtajos darbiņos redzami galvenie principi – kāpēc ir svarīgi šo atkritumu grupu apsaimniekot īpaši, kā to dalīta vākšana, pārstrāde jaunu vai citu materiālu izgatavošanai samazina vides piesārņojumu.

Iepriekšējos gados “Štepseles ceļojuma” ietvaros Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona skolēni, bija savākuši vairāk kā 20 000 nolietoto elektropreču un elektroiekārtu , kuras “Liepājas RAS” nodeva tālāk pārstrādei.

Dalies