Riepu akcija turpinās arī vasarā! Ziņa papildināta 05.09.2023.

gliemezis rāpo pāri riepai

Papildināts 05.09.2023.

Riepu vākšanas akcija ir noslēgusies! Paldies visiem, kuri domā par vidi un izvēlējās nodot riepas atbilstošai apsaimniekošanai. Kopā izdevies savākt 23,88 tonnas ar riepām.

***

Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA “Liepājas RAS” pavasarī organizēja akciju, kuras ietvaros privātpersonām bija iespēja nodot bez maksas vieglo automašīnu riepas atkritumu poligona “Ķīvītes” šķirošanas laukumā, Grobiņas pagastā.  Kopumā tika savāktas 13.7 tonnas. Ņemot vērā cilvēku lielo atsaucību, akcijas termiņš tiek pagarināts līdz vasaras beigām 31.08.2023.

Lai akcijas laikā bez maksas nodotu vieglo automašīnu riepas, vēršam uzmanību, ka:

  • bez maksas iespējams nodot vienu vieglo automašīnu riepu komplektu, bet ne vairāk kā 4 riepas;
  • vienā riepu komplektā esošās riepas var atšķirties;
  • riepu komplektu pieņems bez maksas, ja uzrāda automašīnas tehnisko pasi;
  • riepu kameras un citus gumijas izstrādājumus, traktoru un smago automašīnu riepas akcijas ietvaros bez maksas nevar nodot;
  • ārpus akcijas ietvariem, jebkādu riepu pieņemšana notiek atbilstoši atkritumu pieņemšanas cenrādim (132,01 – 181,89 EUR par tonnu).

Riepas ir videi kaitīgi atkritumi, kuru sastāvā ir naftas produkti.  Ir būtiska atbilstoša riepu  apsaimniekošana, tādējādi novēršot ietekmi uz vidi – riepu maiņas gadījumā tās iespējams nodot autoservisā vai tirdzniecības vietā, kas ietilpst ražotāju atbildības sistēmā vai arī  nodot atkritumu apsaimniekotājiem.

Nav pieļaujama riepu izmešana nepiemērotā vietā vai dedzināšana.

Saudzē sevi un vidi – akcijas laikā nodod riepas bez maksas!

Saziņai un jautājumiem:

Liepājas RAS klientu apkalpošanas centrs: kac@liepajasras.lv, +371 264 466 98

Dalies