Štepseles ceļojums maina formu!

Ņemot vērā arī šajā pavasarī esošo situāciju, šogad Štepseles ceļojums plānots komiksa vai animācijas formā, kur konkursa dalībnieku uzdevums ir darboties patstāvīgi un izdomāt, kāds varētu būt ‘’Štepseles ceļojums”, tās pārstrādes ceļš, kādi materiāli tiek izmantoti, kādu dzīvi dzīvo “štepseles”.

Konkursa norises laiks no 29.03 – 07.05.2021. Šajā laikā konkursa dalībniekiem ir jāreģistrējas konkursam liepajasras.lv mājaslapā. Jānoskaidro kā notiek nolietotu elektroiekārtu šķirošana un pārstrāde, kādi vērtīgi materiāli ir paslēpti šajās iekārtās, kā tie tiek izmantoti atkārtoti. Rezultātā jāizveido komikss vai animācija, kur šie procesi attēloti, un jāiesniedz konkursa organizatoram.

Konkursa mērķis – pievērst skolēnu uzmanību videi kaitīgo preču- nolietotu elektroiekārtu –  pareizai un drošai apsaimniekošanai.

Konkursā aicināti piedalīties Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona (Liepājas pilsētas, Grobiņas novada, Rucavas novada, Nīcas novada, Pāvilostas novada, Durbes novada, Priekules novada, Aizputes novada, Vaiņodes novada, Skrundas novada, Saldus novada, Brocēnu novada) izglītības iestāžu 1.-12. klases audzēkņi.

Balvas iegūs divpadsmit labākie darbi (katrā klašu grupā trīs), kurus izvērtēs “Liepājas RAS” izveidota žūrija. Balvā būs JBL bezvadu austiņas un lietas, kas var noderēt ceļojumā.

Iepriekšējos desmit gadus “Štepesles ceļojums” ir bijis nolietotu elektroiekārtu vākšanas akcija, kuras laikā tika savāktas vairāk kā  20 000 nolietotas iekārtas. Tās tika nodotas apsaimniekotājam, lai varētu atgriezt tās atkal apritē citā veidā – pārstrādājot.

Ja, kādā izglītības iestādē, pēc ieraduma, tiek vāktas nolietotas elektroiekārtas, lūdzu, sazinieties ar mums vienosimies par to izvešanu.

Pielikumi

Dalies