Liepājas RAS piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes rīkotajā vebinārā “Atkārtota preču izmantošana ilgtspējīgai patēriņa veicināšanai, sekojot Eiropas zaļajam kursam”

2021. gada 13. decembrī Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūts (BUNĪI) sadarbībā ar Eiropas transnacionālo tīklojumu SERN[1] organizē Latvijas – Itālijas tiešsaistes vebināru par atkārtotu preču izmantošanu ilgtspējīga patēriņa veicināšanai, sekojot Eiropas zaļajam kursam. Pasākums tiek rīkots Eiropas Savienības (ES) Interreg Europe transnacionālās sadarbības programmas projekta OptiWaMag[2] Pilota akcijas Tesla Lab. ietvaros.

Vebināra mērķis ir veikt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Itālijas ekspertiem par atkārtotas preču izmantošanas metodēm un tehnoloģijām, kā arī iepazīstināt Latvijas dalībniekus ar Itālijas labajām praksēm šajā jomā.

Plānots, ka vebināra ievada uzrunu teikts Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, iepazīstinot dalībniekus ar Latvijas Nacionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2021.-2027. gadam mērķiem ES zaļā kursa īstenošanai. Savukārt, Itālijas pārstāvji – Federica Gravina no SERN un Emīlijas – Romanjas reģiona viena no lielākajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma HERA grupa[3] pārstāvis – Mirko Regazzi iepazīstinās ar Itālijas pieredzi 3R (reuse; recycle; reduce) principa iedzīvināšanā. Liepājas RAS pārstāve – Tesla Lab. Pilota akcijas dalībniece – vides inženiere Liene Jēkabsone pastāstīs par savu pieredzi preču atkārtotas izmantošanas procesa organizēšanā Dienvidkurzemes reģionā. Ar savu pieredzi OptiWaMag projekta un Tesla Lab. Pilota akcijas organizēšanā dalīsies arī RTU BUNĪI pārstāves Rūta Bendere un Zane Zeibote.

Vebināra otrajā daļā notiks moderēta plenārsesija, kurā diskutēs par 3R principu ieviešanu un atkārtotu preču izmantošanu  praksē. Diskusijās piedalīsies Rudīte Vesere – VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore; Mārtiņš Tīdens – Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks; Dace Liepniece-Liepiņa – Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļas vadītāja; Mirko Regazzi – Itālijas HERA Group projektu vadītājs; Rūta Bendere – RTU projekta eksperte, LASA valdes locekle;  Normunds Niedols – SIA Liepājas RAS valdes loceklis un Jurģis Ugors– Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas (LASA) vadītājs, SIA “Vides risinājumi“ direktors.

Vebināru tehniski nodrošinās 3K Management savā tiešsaistes platformā un to moderēs Edgars Kuzmans.

Vebinārs notiks  šā gada 13. decembrī plkst. 11.00 – 14.30 Zoom platformā. Aicinām reģistrēties šeit:  https://www.mitto.me/webinar-re-use-of-goods/register

Vebināram varēsiet sekot līdzi arī RTU BUNĪ Facebook lapā: https://www.facebook.com/RTU.BUNII un vēlāk, sākot ar plkst. 14.00, noskatīties tā ierakstu Delfos: https://www.delfi.lv/tiesraides/

Vebināra ieraksts arī vēlāk būs pieejams RTU BUNĪ mājas lapā: https://buni.rtu.lv/pilota-projekts-tesla-lab.

Gadījumā, ja jums ir jautājumi vai nepieciešami precizējumi par šo pasākumu, lūdzu, sazinieties ar RTU projekta eksperti Zani Zeiboti (tel. 29417214 vai e-pasts: zzeibote1@gmail.com)

Tehnisku problēmu gadījumā, pieslēdzoties vebināram, lūdzu sazināties ar 3K Management pārstāvi Madaru Šmiti (e-pasts: madara@3k.lv)


[1] https://www.sern.eu/

[2] www.interregeurope.eu/optiwamag ; https://twitter.com/OptiWaMag  

http://www.facebook.com/Optiwamag ; http://buni.rtu.lv/interreg-eu-optiwamag/

[3] https://eng.gruppohera.it/group_eng/who-we-are/about-our-group

Pielikumi

Dalies